Szef NZX mówi, że wycofanie DGL z listy jest „oczywistą reakcją” na upadek Nadii Lim Simona Henry’ego.

Akcje spółki DGL Simona Henry'ego gwałtownie spadły po jego obraźliwych komentarzach na temat Nadii Lim.  (plik graficzny)

David Alexander/Personel

Akcje spółki DGL Simona Henry’ego gwałtownie spadły po jego obraźliwych komentarzach na temat Nadii Lim. (plik graficzny)

Firma chemiczna DGL Group, kierowana przez kontrowersyjnego biznesmena Simona Henry’ego, wycofuje się z nowozelandzkiej giełdy, ponieważ jej zarząd uważa, że ​​nie ma sensu pozostawać na giełdzie w Nowej Zelandii.

Jednak Mark Peterson, dyrektor generalny nowozelandzkiego operatora rynku, NZX, powiedział, że ruch ten był „oczywistą reakcją” na wydarzenia po Henry w wywiadzie dla NBR skomentował ambasadorkę marki My Food Bag, Nadię Lim.

Akcje DGL straciły jedną trzecią swojej wartości po tym, jak Henry, dyrektor generalny, założyciel, większościowy udziałowiec i dyrektor, nazwał szefową celebrytów „trochę eurazjatyckiego puchu” i oskarżył ją o „okazywanie pewnego rozłamu” i „pokazywanie swojego uroku” za sprzedaż akcji My Food Bag.

Po komentarzach Henry’ego DGL znalazło się na czarnej liście zarządzanych funduszy, a rada dyrektorów DGL rozpoczęła przegląd kultury firmy.

Czytaj więcej:
* KiwiSaver DGL finansuje czarną listę po „obraźliwych” komentarzach prezes Nadii Lim
* Dyrektor generalny firmy rzucił „mizoginistyczne” komentarze na temat Nadii Lim

Henry zaoferował Limowi dwuwierszowe przeprosiny, które kierownik biura DGL wysłał e-mailem tydzień po opublikowaniu komentarzy.

Ogłoszenie firmy na nowozelandzkiej giełdzie papierów wartościowych (NZX) ogłosiło w piątek po południu, że DGL przejdzie do swojej jedynej notowania na australijskiej giełdzie papierów wartościowych.

Akcje DGL były notowane na NZX rok temu po nieco ponad 1 USD.

Po ogłoszeniu obniżyli się o 6 procent, osiągając 3,01 USD, znacznie mniej niż 4,50 USD, które osiągnęli w zeszłym miesiącu przed opublikowaniem komentarzy Henry’ego.

rzeczy

Premier Jacinda Ardern powiedziała, że ​​komentarze na temat Nadii Lim obraziłyby wszystkie kobiety.

W piątkowym komunikacie stwierdzono, że obrót akcjami DGL w NZX zakończy się po zamknięciu działalności 28 czerwca.

READ  Toyota wykorzystuje BYD do nowej technologii akumulatorów

Dodała, że ​​akcje DGL notowane na NZX zostaną zamienione na notowania na ASX i przez najbliższe dwa dni nie będzie notowań na NZX.

30 czerwca firma DGL zostanie usunięta z NZX.

Jedyne notowanie na ASX rozpocznie się, gdy handel rozpocznie się 1 lipca.

Zarząd DGL określił trzy powody usunięcia go z NZX.

  1. DGL spodziewało się, że w momencie notowania na NZX udział akcjonariuszy w Nowej Zelandii będzie wyższy niż miało to miejsce.
  2. Zarząd uważał, że oferowanie platformy transakcyjnej z siedzibą w Nowej Zelandii ma niewielką lub żadną wartość dla DGL lub jej akcjonariuszy.
  3. Nie było sensu pozostawać na liście na NZX.

Peterson powiedział, że Henry otrzymał silne reakcje w kraju na jego komentarze.

Powiedział, że pierwotnym zamiarem posiadania DGL na liście NZX było zapewnienie dostępu do dodatkowych źródeł kapitału, aby wesprzeć jego ambicje rozwojowe.

Powiedział, że było to znaczące w obecnym środowisku gospodarczym, a od czasu jego włączenia w maju zeszłego roku DGL dobrze radzi sobie w NZX.

„Dlatego też dla nowozelandzkich inwestorów jest rozczarowujące, że ostatnie wydarzenia skłoniły DGL do podjęcia tego kroku – zwłaszcza, że ​​jej zarząd publicznie wskazał, że przeprowadza niezależny przegląd swojej kultury regulacyjnej” – powiedział Peterson.

DGL powiedział, że wycofanie z giełdy ułatwi zarządzanie, obsługę akcjonariuszy i obniży koszty.

David White Stuff.co.nz

Simon Henry nie był chętny do kontaktów z mediami, kiedy skontaktowano się z nim w Parnell Lawn Tennis Club w sprawie jego komentarzy Nadii Lim.

Powiedział, że 23 maja w Nowej Zelandii zarejestrowanych było 689 akcjonariuszy, co stanowi 13% ogólnej liczby akcjonariuszy.

Posiadali tylko 2,38% wszystkich akcji DGL.

Powiedział, że akcjonariusze posiadający akcje DGL notowane na NZX zostaną automatycznie przeniesione do ASX i nie są wymagane żadne działania z ich strony.

READ  Wielki plan CBD Iwi: 30-letnia wizja uczynienia Central Hamilton „światową klasą”

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top