Szpitale w Kalifornii znajdują wyniki Omicron w mniejszej liczbie hospitalizacji i krótszych pobytach

Nowy badanie Spośród prawie 70 000 pacjentów z COVID w Kalifornii, którzy wykazali, że Omicron powoduje mniej ciężką chorobę niż inne warianty koronawirusa. Nowe badanie, opublikowane w Internecie we wtorek, Zgodnie z podobnymi wynikami z RPA, Wielkiej Brytanii i Daniii Oprócz zestawu eksperymentów na zwierzętach.

W porównaniu z Delta prawdopodobieństwo wysłania infekcji omikronowej do szpitala było o połowę mniejsze. Spośród ponad 52 000 pacjentów Omicron zidentyfikowanych na podstawie elektronicznej dokumentacji medycznej dużego systemu opieki zdrowotnej Kaiser Permanente w Południowej Kalifornii, dr Leonard i współpracownicy stwierdzili, że ani jeden pacjent nie korzystał w tym czasie z respiratora.

„To naprawdę czynnik wirusowy, który wyjaśnia mniejsze ryzyko” – powiedział Joseph Lenard, epidemiolog z University of California w Berkeley i autor badania, które nie zostało jeszcze opublikowane w czasopiśmie naukowym.

Pomimo mniej poważnej zjadliwości firmy Omicron, szpitale w USA borykają się z napływem zachorowań na koronawirusa. Dr Lenard powiedział, że ten paradoks był wynikiem alternatywnego rozprzestrzeniania się lotem błyskawicy. Średnio ponad 730 000 osób każdego dnia w Stanach Zjednoczonych ma pozytywny wynik testu na obecność wirusa, prawie trzy razy w porównaniu z poprzednim szczytem zeszłej zimy.

„Ponieważ jest bardziej przenośna, nieuchronnie nastąpi wiele hospitalizacji” – powiedział dr Lenard.

W ostatnich tygodniachWielka Brytania i wiele innych krajów informuje, że Omicron ma mniejsze ryzyko hospitalizacji. Kiedy w zeszłym miesiącu alternatywa trafiła do Stanów Zjednoczonych, dr Leonard i jego koledzy zaczęli analizować elektroniczną dokumentację medyczną posiadaną przez Kaiser Permanente z Southern Kaliforniaobsługujący 4,7 mln ludzi.

Przeanalizowali 69 279 pacjentów z objawami, u których wynik testu na koronawirusa był pozytywny od 30 listopada do 1 stycznia. Trzy czwarte próbek pozytywnych zawierało wariant omikronowy, podczas gdy pozostałe stanowiły delta.

Badanie wykazało, że w porównaniu z Delta Omicron zmniejszył ryzyko hospitalizacji o połowę. Ponadto osoby, które trafiły do ​​szpitala z Omicronem, przebywały krócej. Zmienny szpital pozostaje dłużej niż trzy dni, co stanowi 70-procentowy spadek w porównaniu ze szpitalem Delta.

Zmarło czternastu pacjentów Delta, podczas gdy zmarł tylko jeden pacjent z Omicronem. Ta różnica przełożyła się na 91-procentową redukcję ryzyka śmierci.

Ponieważ naukowcy zebrali dowody na to, że Omicron jest mniej dotkliwy, starali się zrozumieć, dlaczego. Jednym z powodów jest to, że ludzie z omicronem mają silniejszą obronę immunologiczną niż poprzednie fale.

W innych krajach naukowcy odkryli, że wcześniejsze infekcje innymi wariantami zmniejszają ryzyko poważnego zachorowania na omicron. Szczepienia zapewniają również ochronę.

„Szczepionki są bardzo pomocne” – powiedział dr Lenard. On i jego koledzy odkryli, że zaszczepieni Kalifornijczycy byli o 64 do 73% mniej narażeni na hospitalizację niż osoby nieszczepione.

Nawet wśród niezaszczepionych osób mało prawdopodobne było, aby Omicron spowodował hospitalizację w Delta.

Dr Leonard powiedział, że ta dalsza analiza wykazała, że ​​Omicron jest zasadniczo mniej dotkliwy. Badania na zwierzętach wskazują, że Omicron łatwo infekuje komórki w górnych drogach oddechowych, ale słabo działa w płucach, co może wyjaśniać jego łagodne działanie.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top