Tajemnicze fale radiowe z serca Drogi Mlecznej zbijają z tropu astronomów

Astronomowie wykryli tajemnicze fale radiowe pochodzące z centrum Drogi Mlecznej, ale nadal nie mają pojęcia, dlaczego. Nowe badanie Opublikowane we wtorek w The Astrophysical Journal.

Zespół naukowców z całego świata odkrył obiekt za pomocą Teleskopu Radiowego CSIRO w Australii Zachodniej. Ziteng Wang, główny autor badania i doktorant na Uniwersytecie w Sydney, powiedział w informacja prasowa Początkowo myśleli, że może to być obracająca się martwa gwiazda zwana pulsarem, ale jej sygnał nie odpowiadał temu, czego oczekiwali od tego rodzaju ciał niebieskich.

„Najdziwniejsze w tym nowym sygnale jest to, że ma bardzo wysoką polaryzację” – powiedział Wang. „Oznacza to, że jego światło kołysze się tylko w jednym kierunku, ale ten kierunek zmienia się z czasem”.

„Jasność obiektu również znacznie się zmienia, 100-krotnie, a sygnał jest włączany i wyłączany pozornie losowo” – dodał Wang. „Nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego”.

Tara Murphy, kierownik doktoratu i profesor Wanga w Sydney, powiedziała, że ​​sygnał radiowy – nazwany ASKAP J173608.2-321635 od jego współrzędnych – był „unikalny”, ponieważ zaczynał być niewidoczny, a następnie stawał się jasny i zanikał przed ponownym pojawieniem się. Instytut Astronomii i Wydział Fizyki.

„To zachowanie było niezwykłe” – powiedziała.

Zrzut ekranu-2021-10-12-11-06-28-am.png
Naukowcy odkryli sygnały radiowe pochodzące z Drogi Mlecznej, ale nadal nie wiedzą, co to jest.

Uniwersytet w Sydney


Naukowcy wykryli sześć sygnałów radiowych ze źródła w okresie dziewięciu miesięcy w 2020 roku i próbowali znaleźć obiekt w świetle widzialnym, ale nic nie znaleźli. Zdecydowali się na użycie radioteleskopu CSIRO i nie udało im się zidentyfikować źródła.

Według komunikatu prasowego sygnały nie pasują do żadnego obecnie rozumianego wzorca zmiennego źródła radiowego i mogą wskazywać na nową klasę obiektów gwiezdnych.

„Informacje, które posiadamy, wykazują pewne podobieństwa do innej nowej klasy tajemniczych obiektów znanych jako centralne galaktyki przejściowe, w tym galaktyki nazwanej „kosmicznym barbarzyńcą” – powiedział David Kaplan, współnadzorca Wanga.

„Chociaż nasz nowy obiekt, ASKAP J173608.2-321635, ma pewne cechy wspólne z GCRT, istnieją również różnice. Jednak tak naprawdę nie rozumiemy tych źródeł, a to dodaje tajemnicy” – powiedział.

Ponieważ naukowcy wciąż czekają na więcej wskazówek, w ostatnich miesiącach odkryto źródła innych sygnałów radiowych. W maju NASA śledziła tajemnicze źródło Szybkie impulsy radiowe wysyłają sygnały z powrotem na Ziemię.


Astronomowie odkrywają tajemnicze sygnały radiowe

00:42

READ  CDC – NBC Chicago mówi, że wszystkie hrabstwa z wyjątkiem 1 w Illinois, w których występuje „znaczna” lub „wysoka” transmisja COVID, powinny ukrywać się w pomieszczeniach

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top