Tak, astronauci też to widzieli. W ciągu kilku dni po niebie New Jersey dwukrotnie przeleciały kule ognia.

Nie, twoje oczy nie płatały ci figli, to była prawdziwa kula ognia na niebie w środową noc – i sobotnią noc także nad New Jersey.

Prawie 500 osób zobaczyło lśniący obiekt na niebie i zgłosiło to Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne (AMS) w środę, 10 listopada.

Widziano też kulę ognia Załoga Space X Kiedy wystartował 10 listopada na Międzynarodową Stację Kosmiczną, Zgłoszono Space.com.

ten Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne wydało oświadczenie Ta kula ognia zgłoszona w ubiegłą środę o 21:12 nie była wystrzeleniem rakiety SpaceX, ale raczej „niesamowicie jasną kulą ognia”, która wystrzeliła po niebie.

Niektórzy ludzie, którzy byli na zewnątrz, aby obejrzeć start SpaceX, mieli szczęście zobaczyć zarówno ognistą rakietę Falcon 9 szybującą w kosmos, jak i wzburzoną kulę ognia.

Komentator Antonio J na stronie AMS był jednym z tych, którzy widzieli oba.

„Byłem na polu na północ od Filadelfii w Pensylwanii (mogłem) zobaczyć trajektorię rakiety Falcon/Space X lecącej po wystrzeleniu. Patrzę, czekając, aby spojrzeć w kierunku południowym, wschodnim i południowym… i znikąd pojawiło się to bardzo jasnozielona linia” – napisał. „Ale kula ognia to zrekompensowała! Krótki czas na jedną do dwóch sekund, ale taki fajny!”

Ta kula ognia była widziana głównie w Północnej Karolinie, ale została zgłoszona w 13 innych stanach, w tym w New Jersey, Pensylwanii, Waszyngtonie, Delaware, Georgii, Maryland, Południowej Karolinie, Tennessee, Wirginii i Zachodniej Wirginii.

Eksperci AMS przeanalizowali relacje naocznych świadków z jej strony internetowej, dane z kamery NASA znajdującej się w zachodniej Karolinie Północnej i inne publiczne filmy, które pokazały, że meteor po raz pierwszy stał się widoczny 48 mil (nad Greenville w Północnej Karolinie) i przesunął się na północny zachód na 33 000 mil w tym czasie.

Jej życie było cudowne, ale krótkie.

Ale był świetny występ.

READ  Oto, jak w tym tygodniu oglądać w Internecie Międzynarodowy Kongres Mars Society 2021

W sobotę, 13 listopada, 58 obserwatorów zgłosiło, że widziało kulę ognia między 16:30 a 16:50 z miejsc w całym stanie. Według strony internetowej AMS raporty pochodziły od mieszkańców Atlantic City, Red Bank, Fort Lee i Newton.

Według AMS, ta kula ognia była również widziana w nowojorskiej dolinie rzeki Hudson oraz w Betlejem w Pensylwanii i Filadelfii.

Kula ognia trwała tylko 3,5 sekundy, zanim rozpadła się 28 mil nad powierzchnią Ziemi. Ognista kula rywalizowała z najjaśniejszym księżycem w pełni, który według ekspertów AMS został spowodowany przez obiekt o średnicy około 45 funtów i 10 cali. Niska prędkość może wskazywać, że była to część asteroidy.

Eksperci twierdzą, że ci, którzy widzieli kulę ognia, widzieli rzadki widok. Im jaśniejsza kula ognia, tym rzadsze zdarzenie. Dzieje się tak, ponieważ codziennie w ziemskiej atmosferze pojawia się kilka tysięcy meteorów wielkości kuli ognia. Większość z nich występuje nad oceanami, na niezamieszkanych obszarach iw ciągu dnia.

Eksperci AMS powiedzieli, że te, które pojawiają się w nocy, mają niewielkie szanse na wykrycie ze względu na stosunkowo małą liczbę osób na zewnątrz, które je widzą.

ten Ostatnio widziano kulę ognia płonącą na niebie koszulki Oglądane nieco ponad rok temu, 10 listopada 2020 r.

Dziękujemy, że liczysz na to, że zapewnimy Ci dziennikarstwo, któremu możesz zaufać. Proszę rozważyć wsparcie NJ.com z abonamentem.

Larry Higgs można dojechać pod adresem [email protected].

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top