Teleskop Webba odkrywa nowe szczegóły w sercu Drogi Mlecznej

Teleskop Webba odkrywa nowe szczegóły w sercu Drogi Mlecznej

Zapisz się na biuletyn naukowy CNN dotyczący teorii cudów. Eksploruj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

the Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba Zajrzał do serca Drogi Mlecznej, odkrywając nowe cechy i tajemnice w chaotycznym regionie, które mogą pomóc astronomom odkryć więcej szczegółów na temat wczesnego Wszechświata.

Zdolność obserwatorium kosmicznego do oglądania Wszechświata w świetle podczerwonym, które jest niewidoczne dla ludzkiego oka, pozwoliło uchwycić nigdy wcześniej niewidziane szczegóły na zdjęciu, które NASA opublikowała w poniedziałek.

Astronomowie wykorzystali Webba do zbadania Sagittarius C (Sgr C), aktywnego obszaru gwiazdotwórczego położonego około 300 lat świetlnych od centrum galaktyki. Supermasywna czarna dziura Strzelec A*. A Rok świetlnyOdpowiada to 5,88 biliona mil (9,46 biliona kilometrów), czyli odległości, którą promień światła pokonuje w ciągu jednego roku.

„Obraz Webba jest niesamowity, a wnioski, jakie dzięki niemu uzyskamy, będą jeszcze lepsze” – powiedział w oświadczeniu Samuel Crowe, główny badacz obserwacji i student studiów licencjackich na Uniwersytecie Wirginii. „Masywne gwiazdy to fabryki produkujące ciężkie pierwiastki w swoich jądrach jądrowych, więc lepsze ich zrozumienie przypomina poznanie historii powstania dużej części Wszechświata”.

Badanie centrum Drogi Mlecznej za pomocą Webba może dostarczyć informacji o tym, ile gwiazd się tam tworzy i czy masywne gwiazdy powstają częściej w pobliżu centrum galaktyki, a nie w ramionach spiralnych galaktyki.

„Nigdy nie było w tym regionie danych w podczerwieni o takiej rozdzielczości i czułości, jakie uzyskujemy dzięki Webbowi, więc po raz pierwszy widzimy tu wiele obiektów” – powiedział Crowe. „Webb ujawnia niesamowitą ilość szczegółów, co pozwala nam badać powstawanie gwiazd w tego typu środowisku w sposób, który wcześniej nie był możliwy”.

Młode gwiazdy i emisja dynamiczna

Szacuje się, że na zdjęciu migocze około 500 000 gwiazd, wszystkie różnią się rozmiarem i wiekiem. Wśród nich jest grupa Protogwiazdyczyli gęste skupiska pyłu i gazu, które wciąż ewoluują i rosną w pełnoprawne gwiazdy, w tym masywną protogwiazdę w centrum gromady, która jest ponad 30 razy większa od masy Słońca.

Protogwiazdy uwalniają świecącą materię, tworząc wyłaniające się z formacji kule światła, które w świetle podczerwonym wydają się znacznie ciemne.

„Centrum Galaktyki to najbardziej ekstremalne środowisko w naszej Galaktyce Drogi Mlecznej, gdzie aktualne teorie dotyczące powstawania gwiazd można poddać najsurowszemu testowi” – ​​powiedział Jonathan Tan, profesor astronomii i jeden z doradców Crow na Uniwersytecie Wirginii . W obecnej sytuacji.

Ponadto kamera obserwatorium pracująca w bliskiej podczerwieni wykryła emisję zjonizowanego wodoru otaczającą dolną krawędź obszaru gwiazdowego, zaznaczoną na zdjęciu kolorem cyjanowym.

Astronomowie wciąż próbują ustalić, co doprowadziło do powstania tak ogromnej ilości energetycznego gazu, przekraczającej ilość normalnie uwalnianą przez młode, masywne gwiazdy. Zespół obserwacyjny jest również zafascynowany igłowymi strukturami w zjonizowanym wodorze, które są ułożone bez żadnego porządku.

„Centrum galaktyki to zatłoczone, turbulentne miejsce. Znajdują się tam namagnesowane i turbulentne chmury gazu, z których powstają gwiazdy, które następnie wpływają na otaczający gaz za pomocą swoich wiatrów, dżetów i promieniowania” – powiedział Rubén Fedriani, współautor projektu projekt i staż podoktorski w Instytucie Astrofizyki Andaluzji w Hiszpanii. .. w obecnym stanie: „Webb dostarczył nam dużą ilość danych na temat tego ekstremalnego środowiska i dopiero zaczynamy je wydobywać”.

READ  Mike Brown, astronom popychający Dziewiątą Planetę, jest człowiekiem, który pomógł obniżyć porządek Plutona

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *