Ten srebrny serwis do ryb z Polski ma sto lat. Jaka jest jego wartość?

Ten srebrny serwis do ryb z Polski ma sto lat.  Jaka jest jego wartość?

W tym miesiącu nasi kolekcjonerzy przesyłają ozdobny serwis z rybami kontynentalnymi, przypominający dom z drugiej połowy XX wieku, z bardzo formalnym nakryciem stołu i cudownie dekoracyjną pozytywą. Trzy chińskie dzieła dekoracyjne, będące pamiątką z II wojny światowej, pamiątką rodzinną i znaleziskiem z wyprzedaży, przeszły bardzo różnymi drogami, aby dotrzeć do naszych kolekcjonerów. Ogromne podziękowania dla Joshuy Petersona z Shoguns Gallery w Portland za pomoc w zrozumieniu azjatyckich obiektów w tym miesiącu.

Kolekcja srebrzystych rybek

Srebrny serwis do ryb pochodzi z Polski, wykonany został przez Braci Hempel z Warszawy i pochodzi prawdopodobnie z około 1920 roku.

Odziedziczyliśmy secesyjny serwis do srebrnych ryb od moich francuskich teściów. Zawiera 12 widelców i 12 noży. Ostrza hodowały na nich ryby. Widelce mają 7 ½ cala, a ostrza mają długość 8 cali. Chętnie dowiemy się, co możesz nam o nich powiedzieć i jaka jest ich wartość. SC, Tualatin.

Twoja usługa pochodzi od braci Hempel z Warszawy i może sięgać 1920 roku. Warszawa do I wojny światowej była częścią Rosji i używano znaku czystości rosyjskiego srebra (84 Kokoshnik, co odpowiada czystości srebra 0,875%). Być może do 1920 r. Twoje dzieła mają ten rosyjski znaczek i polską ocenę używaną od 1920 do 1931 roku. Dodatkowo posiadają oznaczenie Brescia Hempel (Hempel Brothers), znak wytwórcy Władysława Hempla oraz znak sprzedawcy detalicznego Hempel. Bracia Hempel działali w Warszawie w latach 1894-1944 i słynęli z wysokiej jakości pracy. Na aukcji podobne zestawy były wcześniej sprzedawane w przedziale cenowym od 600 do 900 dolarów. Sprzedawca antycznego srebra może zażądać od 2000 do 3000 dolarów za taki zestaw w doskonałym stanie.

Chińskie naczynie na wino Zhu

Wygląda jak chiński kielich do wina lub jou, wykonany z posrebrzanego mosiądzu.

Kupiłem ten mały statek na wyprzedaży posiadłości w Redmond w stanie Oregon za 3 dolary. Mierzy 4 ½ cala wysokości i 5 cali szerokości i jest wykonany z mosiądzu. Ciekaw jestem ile to jest warte i będę wdzięczny za wszelkie informacje. JN, Portland.

Twoje naczynie to chiński zu, czyli kielich do wina. Wygląda jak posrebrzany mosiądz. Chociaż jest to naczynie w stylu antycznym, przeznaczone do podawania wina podczas ceremonii religijnych, Twoje pochodzi z pierwszej połowy XX wieku. Na aukcji można spodziewać się szacunkowej ceny tego typu statku na 30–40 dolarów. Sprzedawca specjalizujący się w azjatyckiej sztuce dekoracyjnej może poprosić o 125 dolarów za taki egzemplarz, ponieważ jest niezwykły i robi wrażenie.

READ  Polak zabity na wojnie na Ukrainie pochowany jako bohater 2 narodów

Posiadacz chińskiej karty telefonicznej

Chiński uchwyt na karty telefoniczne.

Mój wujek służył w Seabees na południowym Pacyfiku podczas II wojny światowej. Przywiózł to małe, ręcznie rzeźbione drewniane pudełko z pokrywką. Wygląda na to, że zawiera wizytówkę lub coś podobnego. Ma wymiary 2 ½ cala i 4 ¾ cala. Do czego służył i ile był wart? SM, Portland.

Twój egzemplarz to właściwie chińskie etui na karty telefoniczne. Jest dobrze rzeźbiony i na podstawie twoich zdjęć wygląda, że ​​pochodzi z początku XX wieku. Podczas gdy starsze egzemplarze kosztują kilkaset dolarów, szacunki aukcyjne dla tego typu posiadacza mogą wynosić 30–40 dolarów. Dealer może poprosić o 50–70 dolarów za tego typu uchwyt w doskonałym stanie.

Chiński wazon z brązu i cloisonné

Chociaż uchwyty mają wpływy japońskie, Twój kubek może być pochodzenia chińskiego.

Zastanawiam się, czy możesz mi o tym opowiedzieć. Poniżej znajduje się pieczątka. Jest w mojej rodzinie od dawna. Nie wiemy, skąd się wzięło. Jest bardzo ciężki. Wysokość 9 cali. Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi na ten temat, gdzie to może być, ile ma lat i ile jest warte. RW, Medford.

To ciekawy kubek. Wykonany jest z brązu z dekoracją cloisonné i wygląda na starą. Uchwyty są podobne do tych, które można znaleźć w japońskim hibachi z brązu. Znaki Kanji są nieco stylizowane i dekoracyjne w użyciu. Chociaż uchwyty mają wpływy japońskie, Twój wazon może pochodzić z Chin i pochodzić z drugiej połowy XX wieku. Na aukcji znajdziesz szacunkowe ceny 70-100 dolarów. Sprzedawca najlepszej azjatyckiej sztuki dekoracyjnej może poprosić o 175 dolarów za ten niezwykły wazon.

Pozytywka

Ta pozytywka została z pewnością wyprodukowana przez firmę Zimbalist Music Box Company z Cleveland w stanie Ohio.

Mam pozytywkę, którą kupiłem w 1977 roku. Ma kształt małej francuskiej skrzyni i jest wykonany z mosiądzu na srebrnej nakładce, z intarsjowaną dekoracją. Posiada sześć szuflad mieszczących 50 metalowych płyt muzycznych. Jest wykonany ręcznie w Indiach, ale kierunek muzyczny jest szwajcarski. Wysokość 12 cali, szerokość 12 cali, głębokość 7 cali. Chciałbym poznać jego wartość. J.J., Portland

READ  Korea dostarcza do Polski sześć reaktorów: nowy atom

Twoja pozytywka została z pewnością wyprodukowana przez firmę Zimbalist Music Box Company z Cleveland w stanie Ohio. Wydaje się, że pochodzi z trzeciej ćwierci XX wieku. Fred Zimbalist (1909-2003) pochodził z Rosji i założył firmę po II wojnie światowej. Zamówił pozytywki u rzemieślników w Indiach. Masz rację; Mechanizm jest dziełem Thoneta ze Szwajcarii. Za tego typu pozytywkę możesz spodziewać się szacunkowej ceny aukcyjnej na poziomie 600–900 USD. Sprzedawca specjalizujący się w pozytywkach może zażądać od 1500 do 2500 dolarów za takie pudełko z 50 płytami, sprawne i w doskonałym stanie.

O dzisiejszych kolekcjach

Wartości pozycji przedstawionych w tej kolumnie zostały oszacowane przez rzeczoznawcę z Portland Jerry L. Topesz, jest starszym rzeczoznawcą akredytowanym przez ASA, Amerykańskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców, specjalizującym się w antykach i sztuce dekoracyjnej. Jego usługi obejmują sporządzanie ocen dotyczących podatku od nieruchomości, datków na cele charytatywne, planowania ubezpieczeń i strat oraz potrzeb w zakresie sprawiedliwej dystrybucji.

W celu znalezienia moderatora prosimy o kontakt Amerykańskie Stowarzyszenie RzeczoznawcówThe Międzynarodowe Stowarzyszenie Rzeczoznawcówalbo Amerykańskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców. Szacunki sugerowane w tej kolumnie Kolekcje służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mogą być wykorzystywane jako podstawa do celów sprzedażowych, ubezpieczeniowych lub IRS.

Prześlij nam swoje obrazy wysokiej jakości, o rozdzielczości co najmniej 300 dpi, rozmiarze 1 MB i formacie JPEG, aby uwzględnić je w przyszłych felietonach. Zdjęcia powinny doskonale przedstawiać każdy przedmiot, być wyraźnie ostre i dobrze oświetlone, aby pokazać szczegóły. Załącz zdjęcie znaków producenta, jeśli występują. Dołącz pomiary i informacje o stanie przedmiotu.

wysłać:

[email protected]

Lub:

Dzisiejsze kolekcje/Domy i ogrody

Oregonian 1500 SW Burst Ave., Suite 400

Portland, OR 97201

Dołącz swoje imię i nazwisko oraz miasto wraz z danymi kontaktowymi; Numer telefonu lub adres e-mail. Dane kontaktowe nie będą publikowane. Oregonian zachowa prawa do użytkowania zdjęć na potrzeby druku, marketingu i mediów internetowych.

READ  Traderzy DeFi i Dział Blockchain w Polsce

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *