Thandie Newton mówi, że twórcy Solo: A Star Wars Story popełnili „śmiertelny błąd”

Zwiastun „Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Wideo / Lucasfilm

Thandwe Newton skrytykowała filmowców Gwiezdnych Wojen, twierdząc, że morderstwo jej bohaterki nie było tym, co łączyło ją po przyjęciu roli.

W wywiadzie dla Inverse, 48-letnia Newton ponownie wcieliła się w rolę Val w filmie Solo: A Star Wars Story z 2018 roku, który przeszedł do historii jako pierwsza czarnoskóra kobieta, która odegrała główną rolę w filmie Gwiezdne wojny.

Ale chociaż prawdopodobnie był to historyczny moment w kulturze popularnej, Val zginął pod koniec filmu.

„Nie zabija się pierwszej czarnej kobiety, która odegrała prawdziwą rolę w Gwiezdnych Wojnach” – powiedział Newton. „Jak, żartujesz?”

Newton w Westworld.  Zdjęcia / HBO
Newton w Westworld. Zdjęcia / HBO

Według aktorki z Westworld, jej postać została zabita, aby „łatwiej” dla projektantów stron internetowych pracujących na scenie.

Ale w początkowym scenariuszu Val miała inny końcowy moment w filmie, pozostawiając Newtona „rozczarowanego” poprawionym zakończeniem.

„Byłem rozczarowany Gwiezdnymi Wojnami, ponieważ moja postać została zabita”, powiedział, wyjaśniając: „W rzeczywistości w scenariuszu nie została zabita.

„Stało się to podczas kręcenia. I o wiele bardziej chodziło o to, kiedy musieliśmy robić sceny. O wiele łatwiej jest po prostu umrzeć niż wpaść w pustkę przestrzeni, abym mógł wrócić w pewnym momencie. „

Następnie przypomniała sobie, jak to wszystko poszło i ujawniła w swoich myślach, że ruch był „wielkim błędem”.

„Początkowo był wybuch i upadłem i nie wiesz, dokąd poszedłem. Mogłem więc w pewnym momencie wrócić. Ale kiedy zaczęliśmy kręcić, jeśli o mnie chodziło… to było ładne ogromny zestaw do stworzenia, więc kazali mi go wysadzić i skończyłem ”.

Ale przypomniałem sobie wtedy, że myślałem: „To wielki, wielki błąd.

Newton niedawno trafiła na nagłówki gazet, prosząc przemysł filmowy, aby zaczął nazywać ją prawdziwym imieniem po tym, jak została nieprawidłowo nagrana do swojej pierwszej roli filmowej.

READ  Czy The Rock zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych?

Matka trójki dzieci Melanie Thandie Newton powiedziała brytyjskiemu Vogue w swoim pierwszym filmie, że została błędnie przypisana „Thandie” i błąd został przerwany.

Opowiedziała magazynowi o swoim ostatnim użyciu Thandiwe: „To moje imię. Zawsze było moje imię. Odbieram to, co moje”.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *