The Blame Game: Ile ponosimy odpowiedzialność za ostatnie pożary?

Tego lata zachodnie Stany Zjednoczone doświadczyły prawdziwie niszczycielskiego sezonu pożarów. w całym krajuWybuchło ponad 48 000 pożarów, niszcząc ponad sześć milionów hektarów ziemi. Miło byłoby pomyśleć, że to nie ludzie byli główną przyczyną tych wydarzeń i że naturalne zmiany we wzorcach pogodowych przyczyniły się do tego, jak suche i podatne na ogień stały się części świata.

Ale rzeczywistość nie jest taka ładna. Zmiany klimatyczne mogą być przyczyną pożarów, zgodnie z Nowe wyszukiwanie Ma to na celu określenie, jak wielką winę możemy zrzucić na stopy przyczyn naturalnych, jeśli chodzi o rosnące wskaźniki pożarów w zachodnich Stanach Zjednoczonych. „Chcemy wiedzieć, w jakim stopniu ten wzrost pogody pożarowej zmienia tylko wzorce pogodowe, a do jakiego stopnia nie można tego wytłumaczyć zmieniającymi się wzorcami pożarów” – powiedział Rong Fu, jeden z autorów artykułu i profesor na Wydziale Atmosfery. i Oceanic Sciences na UCLA. pogoda”. Ars.

Poszukiwania rozpoczęły się około rok temu. Fu i niektórzy jej koledzy mieszkają w Kalifornii i wszyscy zostali dotknięci pożarami, więc chcieli zbadać, co go spowodowało.

Jak źle to jest?

Fu i jej zespół opublikowali technologię o nazwie „analogowy przepływ połączonych grup”. Krótko mówiąc, spojrzeli wstecz między 1979 a 2010 rokiem w regionie i znaleźli przypadki, w których normalna pogoda wyglądała tak, jak teraz. Stamtąd przyjrzeli się liczbie zwanej deficytem ciśnienia pary (VPD) – w zasadzie, jak suchy i „spragniony” jest obszar – zarówno w historycznych, jak i współczesnych przypadkach.

VPD jest główną przyczyną pożarów na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i wielu innych miejscach na świecie. Więc jeśli współczesne VPD jest wyższe niż w historycznych przypadkach z podobnymi wzorcami pogodowymi, może to wskazywać na nienormalną składową tego, jak rzeczy są obecnie pod ostrzałem. Zasadniczo różnica między [the present VPD] i [VPD] Możemy to uzyskać z tych samych wzorców pogodowych w przeszłości ze względu na zmianę klimatu”.

READ  Astronomowie odkrywają zaskakujące dowody na „niezwykłą” ewolucję gwiazd

Fu wskazał, że te przypadki nie będą miały takich samych wzorców pogodowych. Dodała też, że w pracach uwzględniono wiele innych czynników, które mogły mieć znaczenie, np. zmiany szaty roślinnej.

Ogólnie rzecz biorąc, badania wskazują, że tylko około 32 procent trendów w VPD można przypisać przyczynom naturalnym. Pozostałe około 68 procent nie może – a sprawcą jest prawdopodobnie zmiana klimatu.

duchy

Co gorsza, 68 procent to ostrożne szacunki. Gazeta podaje, że liczba ta może sięgać nawet 88 procent. Fu zwróciła uwagę, że na poprzednie dane pogodowe, z których korzystał jej zespół, miał również wpływ fakt, że już wtedy ludzie emitowali węgiel i ugrzęzli w klimacie. „Okres referencyjny jest już dotknięty gazami cieplarnianymi” – powiedziała.

W rezultacie ich szacunki dotyczące skutków zmiany klimatu nie są tak duże, jak byłyby w rzeczywistości; To bardziej konserwatywna strona rzeczy. Chcemy być jak najbardziej konserwatywni. W ten sposób, kiedy mówimy: „Zmiany klimatu przyczyniają się do dwóch trzecich [the increase to] Powiedziała, że ​​przy upalnej pogodzie „wiemy, że to prawdopodobnie prawda i jest to tylko niedoszacowanie zmian klimatycznych”.

Próba ustalenia, w jaki sposób działalność człowieka wpłynęła na zmiany klimatu, jest trudną pracą, ponieważ klimat sam się zmienia. Ale te badania to kolejny krok w kierunku zrozumienia zakresu odpowiedzialności człowieka. Ponadto, według Foo, metody zastosowane w tym artykule mogłyby zostać rozpowszechnione w innych miejscach na świecie. „Myślę, że to podejście można uogólnić na inne obszary” – powiedziała.

PNAS, 2021. DOI: 10.1073/BNASS.2111875118 (O DOI)

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *