The Lost Leonardo: The Documentary Da Vinci, który jest również niesamowitym thrillerem

Zaginiony Leonardo (do ustalenia, 96 min) Reżyseria Andreas Kofod.

Każdy początkujący pisarz z Hollywood wymyślił scenariusz Zaginiony Leonardo Zostaną poproszeni o powrót do swojej codziennej pracy i zaprzestanie marnowania czasu innych osób.

To tylko jeden z tych wątków, które mogą wytworzyć tylko prawdziwe życie, prawdziwi ludzie i te kilkadziesiąt lat świadków szaleństwa.

Leonardo – Da Vinci – z tytułu to bardzo skromny kawałek na orzechowej desce z nazwą Salvatore Mundi. Jest to obraz chłopca Matki Bożej Jezusa Chrystusa, trzymającego kryształową kulę i noszącego małą zuchwałą figurkę z ramienia w odcieniu błękitu.

Czytaj więcej:
* Leonardo da Vinci: Odkryj 14 potomków renesansowego mistrza
* „Zagubione” arcydzieło Da Vinci pojawia się na jachcie saudyjskiego księcia
* Jedyny obraz Leonarda da Vinci w obu Amerykach przybył do Stanów Zjednoczonych w walizce

Kiedy to utracone arcydzieło pojawiło się ponownie, we wszystkich miejscach Nowego Orleanu, świat sztuki zareagował mieszaniną nieokiełznanego podekscytowania i oszałamiającego niedowierzania. Istnieje – być może – 15 filmów dokumentalnych o istnieniu da Vinci. Żaden z nich nie był na sprzedaż od stu lat lub dłużej. To niewiarygodne, ale ten obraz został zablokowany za 1200 dolarów, ponieważ został wystawiony na aukcję jako niepodpisana, poważnie uszkodzona kopia oryginału, powszechnie uważana za zagubioną w pożarze w 1603 roku.

Dealerzy, którzy kupili deskę, mieli przeczucie, że jest to lepszy biznes, niż zdawali sobie sprawę sprzedawcy. Ale nawet oni oświadczyli, że nie wierzą, kiedy po miesiącach pracy ich konserwatorka zadzwoniła, by powiedzieć im, że uważa, że ​​to nie jest kopia, ale w rzeczywistości pochodzi „z ręki mistrza”.

Zaginiony Leonardo to opowieść o bardzo skromnym, małym dab da Vinci na orzechowej desce nazwanej na cześć Salvatore Mundi.

GT

Zaginiony Leonardo to opowieść o bardzo skromnym, małym dab da Vinci na orzechowej desce nazwanej na cześć Salvatore Mundi.

Tak więc w 2005 r. wyniosło 1200 dolarów, w 2013 r. 100 mln dolarów, a następnie – nie, naprawdę – 450 mln dolarów w 2017 r. Był to najwyższy koszt w historii każdego obrazu. Chociaż to prawda Salvatore Mundi Jest wciąż przedmiotem dyskusji i źródła – autorskiej serii – które brzmi jak wspomnienie pijackiego wielkiego wieczoru. Po prostu brakuje znaczących części lotu deski, tożsamość nie została udowodniona lub prawie na pewno jest nieprawidłowa.

Zaginiony Leonardo Gra jak zaskakująco nieoczekiwany thriller z rosyjskimi oligarchami, zwaśnionymi ekspertami, Mohammedem bin Salmanem z Arabii Saudyjskiej, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i wieloma dziesiątkami, wszyscy z mrocznych królestw obscenicznych bogaczy i ich popleczników.

Eksperci badają Salvatore Mundi Leonarda da Vinci, zanim został sprzedany w 2013 roku.

dostarczony

Eksperci badają Salvatore Mundi Leonarda da Vinci, zanim został sprzedany w 2013 roku.

Kiedy Salvatore Mundi Stał się „wart” dziewięciocyfrowej sumy, przestał być dziełem sztuki i stał się upragnionym znakiem, za pomocą którego ogromne sumy pieniędzy można było zamienić w coś niewykrywalnego. Ta finansowa alchemia może być kłopotliwa i przygnębiająca dla takich jak ty i ja, ale dostarcza niesamowitych wskazówek.

Idź i przekonaj się sam Zaginiony Leonardo, zanim jakiś cholerny idiota spróbuje zrobić z tego hollywoodzki film.

READ  Kanye West zaskakuje Kim Kardashian luksusowym prezentem walentynkowym

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top