The Tender Bar: Ben Affleck opowiada o magii ponurego dramatu amazońskiego Clooneya

The Giving Tape (str. 16, 104 min), reżyseria George Clooney

Każdy 11-latek potrzebuje wujka Charliego.

Kogoś, kto nigdy nie pozwoli Ci wygrać i zawsze powie Ci prawdę – nawet jeśli nie jesteś zbyt dobry w sporcie. Mężczyzna doradzi Ci co do Twoich pieniędzy – i Twojej mamy – i nauczy Cię, jak zmienić oponę i uruchomić samochód.

Dla JR Moehringera (Daniel Ranieri), wujek Charlie (Ben Affleck) był tylko postacią ojca, za którą tęsknił, powracając do domu swojego dziadka (Christopher Lloyd) z matką (Lily Rabe).

Czytaj więcej:
* King’s Man: Pomimo wysiłków Fiennesa, trzeci raz zdecydowanie nie jest magiczny
* Boyhood: odważna i definitywna opowieść Richarda Linklatera o dojrzewaniu trafiła na Netflix
* Sekretarka: Maggie Gyllenhaal, seksowna czarna komedia Jamesa Spadera pojawi się na Netflix
* The Missing Daughter: rozdzierający serce film Netflixa może być najlepszym filmem Eleny Ferrante
* Nightmare Alley, Spencer i Lucorice Pizza są wśród filmów, które trzeba zobaczyć w styczniu
* 15 minut na kiwi z Benem Affleckiem: Och! Eets Imily!

Był to dom pełen „śmiechu, łez i okazjonalnych załamań nerwowych”, ale było to jedyne miejsce, do którego mogli zwrócić się jej syn i matka po nieodwołalnym braku spłaty czynszu w innym miejscu. JR wiedział, że jego matka zawsze robiła wszystko, co w jej mocy, ale niezdolność i pasja ojca, który był radiowym DJ-em, by wnieść choćby pensa do jego wychowania, ograniczyła ich perspektywy. Nie żeby JR też dużo o nim pamiętał.

Z matką zabierającą nożyczki do prawie każdego zdjęcia, na którym był, jedyne, co ma, to mgliste wspomnienie spotkania z nim tak dawno temu i głos, do którego czasami może się podkraść, żeby go posłuchać.

Wujek Charlie ma bardzo szczerą ocenę swojego byłego szwagra i jest bardzo szczęśliwy, mogąc podzielić się nią z JR: „To tylko idiota, który akurat jest w radiu”.

READ  Nie łam mi serca: dlaczego Elton John nie odpowiada na telefony Roda Stewarta
Ben Affleck i Daniel Ranieri występują w The Tender Bar.

dostarczony

Ben Affleck i Daniel Ranieri występują w The Tender Bar.

Kiedy więc niespodziewanie przychodzi telefon obiecujący zabranie JR na mecz piłki, Charlie jest ostrożny – i nie jest zaskoczony, gdy mały facet wstaje z bólem serca. Następnie, kiedy szkolny psycholog mówi JR, że „nie ma tożsamości”, Charlie jest tym, który idzie nietoperzem – nie tylko „ułatwia sprawę”, ale pokazuje JRowi całą swoją garderobę pełną książek.

Podobnie jak jego siostra, Charlie jest zdeterminowany, aby JR zrobił coś z siebie – czy to na Harvardzie, czy w Yale.

Dzięki szafie grającej wypełnionej piosenkami z połowy lat 70., obszernym podkładom głosowym, miniaturowej bohaterce i sekwencji dramatycznych winiet, możesz zostać wybaczony za myślenie, że natknąłeś się na stracony późniejszy sezon lata cudów. Ale cytat reżysera George’a Clooneya z pamiętnika J.R. Moringera z 2005 roku o dorastaniu na Long Island nigdy nie oddaje tego samego ciepła i serca, co ten ukochany sitcom końca lat 80-tych.

Być może wynika to z bardziej trzeźwego i ponurego tematu. W przeciwieństwie do Kevina Arnolda, życie rodzinne JR nie jest stabilne, a Winnie Cooper – Sidney Brianna Middleton – cierpi na ciągłą serię odrzuceń – co sprawia, że ​​ciągłe dążenie Forresta Gumpa do uczuć Jenny wydaje się ograniczające w porównaniu.

W The Tender Bar Ben Affleck jest najbardziej charyzmatyczny jako barman Dickensa

dostarczony

W The Tender Bar Ben Affleck jest najbardziej charyzmatyczny jako barman Dickensa „Wujek Charlie”.

nie to delikatny bar Jest bez uroku – daleko od niej. Affleck (Proszęi Droga powrotna(On jest najbardziej charyzmatyczny jako Charlie Avonçular, podczas gdy Ranieri i Ty Sheridan)Jeden gotowy gracz) jako dorosły JR są imponujące.

William Monahan (późnoScenariusz sprawdza się najlepiej w lżejszych momentach, powtarzający się „knebel” o tym, co oznaczają inicjały JR, jest stałym źródłem uśmiechów, podobnie jak bywalcy baru wuja Charliego, The Dickens, ale przewidywalny epizodyczny charakter dramatu jest tam, gdzie wszystko się dzieje. zablokowany.

Nigdy nie osiągnąłeś wyżyn amazońskiej gwiazdy Paula Bettany’ego Wujek Franki delikatny bar To zabawny, jeśli nie przekonujący zegarek.

delikatny bar Teraz przesyłane strumieniowo na Amazon Prime Video.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top