TikTok przewyższa Google jako najczęściej używana witryna

Przenieś się na Google, TikTok jest najpopularniejszym na świecie nowym miejscem docelowym online.

Według Cloudflare, firmy zajmującej się bezpieczeństwem IT, wirusowa aplikacja wideo miała więcej trafień niż wszechobecna amerykańska wyszukiwarka.

Zdjęcie: 123RF

Z rankingów wynika, że ​​TikTok wyparł Google z czołowej pozycji w lutym, marcu i czerwcu tego roku, a od sierpnia utrzymuje pozycję numer jeden.

Google zajęło pierwsze miejsce w zeszłym roku, a w pierwszej dziesiątce znalazło się wiele witryn, w tym TikTok, Amazon, Apple, Facebook, Microsoft i Netflix.

Cloudfare powiedział, że śledzi dane za pomocą swojego narzędzia Cloudflare Radar, które monitoruje ruch w sieci.

Uważa się, że jednym z powodów wzrostu popularności TikTok jest pandemia Covid-19, ponieważ blokady oznaczają, że ludzie utknęli w domu i szukają rozrywki.

Według danych firmy Sensor Tower, do lipca tego roku TikTok został pobrany ponad trzy miliardy razy.

Sieć społecznościowa, której właścicielem jest chińska firma Bytedance, ma obecnie ponad miliard aktywnych użytkowników na całym świecie, a liczba ta stale rośnie.

Ankara, Turcja – 30 września: Na tym zdjęciu ilustracja przedstawiająca loga aplikacji społecznościowych

Zdjęcie: Francja Agencja prasowa

W Chinach, aby zachować zgodność z tamtejszymi zasadami cenzury, aplikacja nazywa się Douyin i działa w innej sieci.

Douyin został pierwotnie wydany we wrześniu 2016 r. W tym roku Chiny zdecydowały, że użytkownicy poniżej 14 roku życia będą ograniczeni do 40 minut dziennie na platformie.

obawy dotyczące bezpieczeństwa

TikTok został uruchomiony na arenie międzynarodowej w 2018 roku, po połączeniu z innym chińskim serwisem społecznościowym, Musical.ly, aplikacją, która pozwala użytkownikom udostępniać swoje filmy podczas synchronizacji z utworami.

Platforma mediów społecznościowych nie jest obca kontrowersjom. W 2019 roku otrzymał tymczasowy zakaz w Indiach, amerykańskie śledztwo antyszpiegowskie i rekordową grzywnę w wysokości 4,3 miliona funtów po tym, jak Musical.ly odkrył, że celowo hostował treści publikowane przez nieletnich użytkowników.

READ  Ghosn, były prezes Nissana, pracuje nad przywróceniem swojej reputacji

Jako jedna z chińskich aplikacji, które odniosły międzynarodowy sukces, politycy i regulatorzy spoza Chin wyrazili obawy dotyczące bezpieczeństwa i prywatności.

W zeszłym roku TikTok został zmuszony do odmowy kontroli nad nim przez chiński rząd.

Theo Bertram, szef polityki publicznej TikTok na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, powiedział, że odrzuci każdą prośbę Chin o przekazanie danych.

Aplikacja zawiera wiele krótkich filmów obejmujących gatunki takie jak komedia, taniec i polityka.

W Wielkiej Brytanii najbardziej znanym twórcą jest wizażystka @abbyroberts z 17,4 milionami obserwujących.

W tym roku @Francis.Bourgeois, który ma 1,6 miliona obserwujących, zrezygnował z pracy, aby zostać pełnoetatowym maszynistą pociągu w wyniku filmów, które stały się popularne na stacjach kolejowych, mówiąc o pociągach i dopingując je, gdy przejeżdżają.

Filmy o jedzeniu i przepisach stały się istotną częścią sukcesu TikTok, a wirusowe filmy zdobyły miliony wyświetleń.

Pieczony makaron feta był jednym z popularnych przepisów na TikTok.

Pieczony makaron feta był jednym z popularnych przepisów na TikTok.
Zdjęcie: 123rf

W rezultacie w Stanach Zjednoczonych w marcu uruchomiona zostanie nowa usługa dostarczania jedzenia o nazwie TikTok Kitchen, która pozwoli ludziom zamawiać potrawy pierwotnie stworzone w wirusowych filmach.

Menu będzie oparte na najpopularniejszych trendach kulinarnych w aplikacji i będzie zawierało dania takie jak pieczony makaron feta, który według Google jest najczęściej wyszukiwanym daniem 2021 roku.

Robert Earl jest współzałożycielem TikTok Kitchen, do którego należą amerykańskie sklepy spożywcze Planet Hollywood, Buca di Beppo i Bertucci’s.

Powiedział, że około 300 restauracji TikTok ma zostać uruchomionych w Stanach Zjednoczonych, a ponad 1000 ma zostać uruchomionych do końca 2022 roku.

TikTok Kitchen będzie działać z kilku restauracji należących do sieci należących do Earla.

BBC

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top