Tom Walsh rzucił najlepszy w sezonie dystans 22,31 m i odniósł kolejne zwycięstwa w Polsce

Tom Walsh wymyślił jakiś format pchnięcia kulą, ponieważ tegoroczne wielkie spotkania są mocno skupione.

Alan_Lee / Photosport

Tom Walsh wymyślił jakiś format pchnięcia kulą, ponieważ tegoroczne wielkie spotkania są mocno skupione.

As kiwi Tom Walsh, jeśli chodzi o jego wizję tegorocznych wielkich spotkań, ryczy w imponującej formie.

30-letni Conteb ma na swoim koncie kolejne zwycięstwa w Polsce w ciągu ostatniego tygodnia, co dokładnie wyznacza jego przygotowania do Mistrzostw Świata i Igrzysk Wspólnoty Narodów w lipcu.

Wyniki są godne uwagi zarówno ze względu na talent pokonanego zawodnika Big Kiwi, jak i dystans, który rzucił wygrywając Memoriał Iriny Sewińskiej w Bizancjum, a później Memoriał Arlene Janus Kuzowski w Sorso.

Nowozelandczyk startował na dystansie 21,80 mw Bytcos. Rzucając dystans pokonał dwukrotnego mistrza świata Joe Kovacsa ze Stanów Zjednoczonych (21,76 m) oraz szokującego mistrza świata w hali sportowej Brazylii 2022 Darlona Romaniego (21,45 m).

Czytaj więcej:
* Sam Tanner przygotowuje się do znaczących spinoffów po wygraniu 1500m w Frefontine Classic
* Discus Ace Connor Bell idzie do zera w walce o chwałę Igrzysk Wspólnoty Narodów i wzrusza ramionami po złej przerwie
* „Kobiety kiwi potrafią latać”: gwiazdy Nowej Zelandii zdobywają cztery złote medale na Mistrzostwach Australii w lekkiej atletyce

Ale w Chorzowie udał się wygodnie do domu do Kovacsa (22,00 m) i miejscowego Konrada Bukowieckiego (21,66 m), który pchnął metalową kulę na najlepsze w sezonie 22,31 m.

Zwycięski rzut Kiwi w trzeciej rundzie był nie tylko jego maksymalnym dystansem 2022, ale także ósmym najlepszym rzutem w sezonie, a w tym sezonie pokonał rekordzistów świata Ryana Cruisera (23,02 m) i Kovacsa (22,49). Rankingi.

W międzyczasie obiecująca nowozelandzka sztafeta sprintu kobiet awansowała do krajowego rekordu 4×100, skacząc 43,79 sekundy na zawodach poprzedzających Oceanię w McKay, zbliżonym do standardów Igrzysk Wspólnoty Narodów.

Kwartet Anny Percy, Joe Hobbs, Georgia Hulls i Livy Wilson płonął wokół toru na początku kwietnia, aby pobić poprzedni rekord 44,05 sekundy ustanowiony przez Wilsona, Rosie Elliott, Hulls i Hobbs w Sydney.

READ  Lewandowski wysłał Polskę na drugi z rzędu Puchar Świata

Standard Igrzysk Wspólnoty Narodów to zaledwie 43,30 sekundy. To już piąty raz, kiedy Hulls przejechały trzeci etap sztafety, bijąc krajowy rekord 4×100.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top