Toyota stworzyła zdalnie sterowany samochód napędzany wodorem

Toyota, Tamiya i Bramble Energy połączyły siły, aby stworzyć samochód RC napędzany wodorem.

dostarczony

Toyota, Tamiya i Bramble Energy połączyły siły, aby stworzyć samochód RC napędzany wodorem.

Próbuję zaimponować większej liczbie osób Moc wodoru nie jest strasznaToyota stworzyła jego model w skali Mirai czterodrzwiowy, W tym układ napędowy produkujący wodę.

Producent nie podaje dokładnie, jak daleko przejedzie samochód RC, chociaż najwyraźniej podwoi to zasięg samochodu RC zasilanego bateryjnie.

Zbudowany we współpracy z Toyotą, Tamiyą i brytyjską firmą zajmującą się energią wodorową Bramble Energy, Mirai jest napędem na wszystkie koła, dzięki czemu jest niezwykle szybki.

Ponadto, biorąc pod uwagę, że jest to samochód dziesiątej generacji, będzie w stanie wytrzymać niewiarygodnie silne zderzenia z bocznymi panelami.

Czytaj więcej:
* Volkswagen chce mieć na drogach solidne akumulatory do 2024 r.
* Dlaczego wkrótce możemy zobaczyć na naszych drogach bezemisyjne ciężarówki z wodorowymi ogniwami paliwowymi
* Przedstawiamy autostradę wodorową

„Nasza technologia ogniw paliwowych polega na wytwarzaniu płytek obwodów drukowanych, które można konwertować do dowolnego rozmiaru lub kształtu, więc główny element ogniwa paliwowego nie był tak naprawdę wielkim wyzwaniem” — powiedział Tom Mason, współzałożyciel Bramble.

Małe ogniwo paliwowe można zbudować w dowolnym rozmiarze i kształcie.

dostarczony

Małe ogniwo paliwowe można zbudować w dowolnym rozmiarze i kształcie.

„Największą przeszkodą było sprawienie, by wszystkie elementy systemu wymagane do obsługi ogniwa paliwowego były wystarczająco małe i kompaktowe, aby pasowały do ​​podwozia Tamiya TT02 i do podwozia Mirai RC”.

David Rogers, rzecznik Toyoty w Wielkiej Brytanii dodał:Główną rolę odegra wodór Zaspokajając nasze przyszłe potrzeby energetyczne, osiągając pozycję lidera w zakresie zerowej emisji zarówno dla dużych miast, jak i małych wiosek. Pozwala nam w łatwy sposób magazynować i transportować energię odnawialną, dzięki czemu może być wykorzystana na żądanie do zasilania różnych gałęzi przemysłu.

„We współpracy z Toyotą w całej Europie będziesz coraz częściej obserwował próby autobusów, pociągów, łodzi napędzanych ogniwami paliwowymi, a kto wie, może nawet domów. Podjęliśmy to wyzwanie, aby dobrze się bawić i pokazać, co można zrobić z ogniwami paliwowymi i my uważam, że wyniki są świetne!”

Samochód RC z prawdziwym Mirai w tle.

dostarczony

Samochód RC z prawdziwym Mirai w tle.

Wymiana zbiorników wodoru w samochodzie RC wydaje się nieco trudna, ponieważ Toyota tak naprawdę nie mówi, jak to zrobić. Przypuszczalnie właśnie kupiłeś nowe czołgi od lokalnego dystrybutora Tamiya?

Chociaż ogniwa paliwowe mogą być konwertowane do dowolnego rozmiaru lub kształtu i teoretycznie umożliwiają budowanie szeregu różnych samochodów RC, być może będziemy musieli trochę poczekać, aby faktycznie je kupić.

powiedział Alistair Brebner z Tamiya UK.

READ  Obejrzyj: Kierowca rozbija Porsche 1,6 miliona dolarów i twierdzi, że zaatakował fotografa Nowości

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top