Travis Scott i Drake pozwali za „podżeganie do tłumu” w tragedii festiwalu Astroworld, w której zginęło 8 osób

W pozwie uzyskanym przez codzienna poczta, Paredes twierdzi, że Scott i Drake nadal występowali „kiedy publiczność wymknęła się spod kontroli” i podczas „masowego chaosu trwa”.

Paredes powiedział, że był z przodu głównej sekcji przyjęć na koncert i poczuł „natychmiastowe szturchnięcie” w stronę sekcji VIP przed sobą, gdy Scott wszedł na scenę około godziny 21:00.

„Tłum stał się chaotyczny i wzniecił panikę, pozostawiając ośmiu zabitych i dziesiątki, w tym krytycznie rannego Christiana Paredesa” – napisano w pozwie.

„Kilku ochroniarzy zatrudnionych przez Live Nation Entertainment błagało o pomoc, ale zostali zignorowani”.

Skarżący twierdzi, że śmierć i obrażenia były spowodowane „niedbalstwem, zaniedbaniem i lekkomyślnością” ze strony oskarżonego i wszystkich stron zaangażowanych w zarządzanie i kontrolę miejsca, w którym doszło do wypadku.

Scott powiedział w oświadczeniu po tragedii, że został „rozbity”. Poprzez wydarzenia, które się wydarzyły, nie mogła sobie „wyobrażać sobie czegoś takiego”. Raper był już dwukrotnie skazany za zachęcanie fanów do wbiegania na scenę i przeskakiwania barier bezpieczeństwa na imprezach, zgodnie z codzienna poczta.

Adwokat Thomas J. Henry, który reprezentuje Paredes, powiedział, że „nie ma usprawiedliwienia” dla tego, co wydarzyło się na NRG Stadium w weekend.

„Wszystko wskazuje na to, że wykonawcy, organizatorzy i miejsce wydarzenia byli świadomi nie tylko rozgorączkowanego tłumu, ale także możliwości obrażeń i śmierci” – powiedział.

„Postanowili jednak zwiększyć zyski dla uczestników i pozwolić zabójcy kontynuować”.

Niepokojące filmy z imprezy udostępnione w mediach społecznościowych zdają się pokazywać uczestników festiwalu nieprzytomnych podczas wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej podczas trwania koncertu, a fani wychodzą na scenę, by błagać członków ekipy o zatrzymanie występu, krzycząc „Ktoś tam nie żyje”.

Według Reutersa Scott kilkakrotnie zatrzymywał program podczas swojego 75-minutowego zestawu i szukał pomocy u bezpieczeństwa, gdy fani odkryli, że są w niebezpieczeństwie, jak pokazano w filmach udostępnionych online.

READ  Dzieci Ashtona Kutchera i Mili Kunis nie odziedziczą nic z ich 421-milionowej fortuny

Dziewczyna Scotta, Kylie Jenner, która również była na imprezie i pospiesznie usunęła filmy z imprezy ze swoich mediów społecznościowych, Upierała się, że ani ona, ani Scott nie wiedzieli o tym Od skali tragedii po spektakl.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *