Trwa wyścig o kandydatkę do tytułu Miss World w Nowej Zelandii

Trwa wyścig o kandydatkę do tytułu Miss World w Nowej Zelandii

Obecna Miss Świata, Karolina Biławska.
zdjęcie: Aruna Sankara/AFP

Napisane przez Lucy Currie

Jesteś samotną, bezdzietną kobietą w wieku 16-27 lat, która uwielbia nowe przygody i zbiórki pieniędzy na cele charytatywne? Czy myślałaś kiedyś o zostaniu Miss Świata?

Jeśli tak, organizator zawodów Nigel Godfrey uważa, że ​​musisz chcieć zostać reprezentantem Nowej Zelandii w zawodach w 2024 r. Możesz mieć pewność, że nie musisz popisywać się swoim sprzętem.

„To przejażdżka dla kierowców” – powiedział Godfrey.

„Żyjemy w świecie, w którym każdy korzysta z mediów społecznościowych i stara się być gwiazdą. Dzięki temu możesz naprawdę stać się gwiazdą”.

W najbliższy weekend Godfrey wraz z panelem sędziowskim oceni co najmniej 15 potencjalnych pretendentów do korony w ramach szybkiej selekcji odbywającej się w Auckland. To niezwykle szybki sposób na znalezienie obrońcy tytułu mistrza kraju, ale Godfrey powiedział, że nie ma czasu do stracenia.

W ubiegły piątek odebrał telefon od Julii Morley, 84-letniej dyrektor naczelnej Miss World, namawiającej go do zorganizowania udziału Kiwi w 72. edycji konkursu, który odbędzie się 9 marca w Bombaju.

„Julia zadzwoniła do mnie w zeszły piątek i zapytała: «Wysyłasz kogoś do Indii?» „Nie sądzę, że nam się to uda, to było zbyt trudne” – powiedziałem. Powiedziała: „Jak możemy to zrobić?”

Oprócz spełnienia kryteriów wieku potencjalni kandydaci muszą chcieć i móc podróżować do Indii w dniu 16 lutego. Zwycięska Miss Nowej Zelandii spędzi miesiąc w Indiach, gdzie wszystkie wydatki pokryje wielomilionowa organizacja Miss World.

Godfrey, aktor i producent telewizyjny, który od ponad dziesięciu lat bierze udział w konkursach Miss Universe i Miss World, powiedział, że udział w konkursie to życiowa szansa. Ze względu na ograniczenia czasowe, Weź udział w tegorocznym konkursie Darmo.

„To bardzo wyjątkowa okazja”.

Powiedział, że współczesne wybory Miss World, które kładą duży nacisk na inicjatywę charytatywną „Beauty with a Purpose”, wymagają od swoich uczestniczek więcej, niż mogłoby się wydawać.

READ  Królewski ekspert ujawnił zastraszanie Megan Markle

„To bardzo wzmacniające i nie chodzi tylko o przebranie się i pójście do teatru.

„Wiele osób uważa, że ​​w konkursach piękności chodzi tylko o wyjście na scenę i wysunięcie cycków, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Kobiety biorące w nich udział nie są głupie. Wiele z nich studiuje na uniwersytecie, a to jest po prostu kolejny krok w życiu.”

W konkursie Miss World nie ma kategorii kostiumów kąpielowych i Godfrey jest dumny, że już wcześniej pozbył się wymagań Miss Universe New Zealand („Dlaczego, u licha, kobiety paradują po scenie w bikini? To po prostu nieprawda!”).

W najbliższy weekend potencjalni uczestniczki otrzymają coaching w zakresie modelowania od byłej Miss Nowej Zelandii, a także nauczą się choreografii, wystąpień publicznych i fitnessu.

Nowozelandzka edycja konkursu kładzie duży nacisk na umiejętności z zakresu przedsiębiorczości i filantropii. Godfrey powiedział, że sędziowie będą szukać przedstawiciela mającego silne wyczucie kwestii politycznych i społecznych.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *