Twitter Elona Muska zawiesił konta kilku dziennikarzy

Twitter Elona Muska zawiesił konta kilku dziennikarzy

Elona Muska.
obrazek: Francja Agencja prasowa

Twitter zawiesił konta kilku znanych dziennikarzy, którzy niedawno pisali o swoim nowym właścicielu, Elonie Musku, a miliarder napisał na Twitterze, że zasady zakazujące publikowania danych osobowych dotyczą wszystkich, w tym dziennikarzy.

W odpowiedzi na tweet o zawieszeniu konta, Musk, który przedstawił się jako tyran wolności słowa, napisał na Twitterze: „Te same zasady śledcze dotyczą„ dziennikarzy ”, jak wszystkich innych”, odniesienie do zasad Twittera zabraniających udostępnianie danych osobowych, które nazwał doxxing.

Tweet Muska odnosił się do środowego komentarza na Twitterze @elonjet, konta, które śledzi jego prywatny odrzutowiec w czasie rzeczywistym, korzystając z danych dostępnych w domenie publicznej. Musk zagroził podjęciem kroków prawnych przeciwko operatorowi konta, mówiąc, że jego syn był przez pomyłkę śledzony przez „szalonego prześladowcę”.

Nie było jasne, czy wszyscy dziennikarze, których konta zostały zawieszone, komentowali lub udostępniali wiadomości o @elonjet.

„Krytykowanie mnie przez cały dzień jest w porządku, ale sprawdzanie mojej lokalizacji w czasie rzeczywistym i narażanie mojej rodziny na niebezpieczeństwo już nie” – napisał Musk na Twitterze.

W zeszłym miesiącu napisał na Twitterze, że jego zaangażowanie na rzecz wolności słowa rozszerzyło się „nawet na nieblokowanie konta, które śledzi mój samolot, mimo że stanowi to bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa osobistego”. Później napisał na Twitterze, że za przespanie zostanie zawieszony na siedem dni.

Konto dziennikarza Aruna Ropara było jednym z wielu zawieszonych kont.

Konto dziennikarza Aruna Ropara było jednym z wielu zawieszonych kont.
obrazek: dostarczone / twitter

Następnie opublikował ankietę, w której prosił użytkowników Twittera o głosowanie, kiedy przywrócić konta tych, którzy mieli zainstalowaną jego „dokładną lokalizację w czasie rzeczywistym”.

READ  Właściciele poprzednich firm taksówkowych mogą być zmuszeni do zapłaty

Twitter nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Wśród zawieszonych kont dziennikarzy było jedno Washington Post Reporter Drew Harwell (@drewharwell), pisząc na platformie społecznościowej Mastodon, którą niedawno napisał o Musku, zamieścił linki do „publicznie dostępnych, legalnie uzyskanych danych”.

Sally Buzby PocztaKomentarz Harwella podważa twierdzenia Muska, że ​​zamierzał obsługiwać Twittera jako platformę poświęconą wolności słowa, powiedział redaktor naczelny Harwella.

Twitter zawiesił również oficjalne konto Mastodon (@joinmastodon), które pojawiło się jako alternatywa dla Twittera, odkąd Musk kupił je za 44 miliardy dolarów w październiku. Nie udało nam się skontaktować z Mastodonem w celu uzyskania komentarza.

W ruchu, który, jak powiedział Musk, odzwierciedlał jego zaangażowanie na rzecz wolności słowa, Musk przywrócił konto byłego prezydenta Donalda Trumpa, który został zawieszony na Twitterze za swoje działania związane z oblężeniem Kapitolu 6 stycznia 2021 r.

„Mam nadzieję, że nawet moi najgorsi krytycy wciąż będą na Twitterze, bo na tym polega wolność słowa” – napisał Musk w kwietniowym tweecie.

Twitter zatrudnia tak niewielu pracowników, że od czasu objęcia urzędu przez Muska zwolniono tysiące. Teraz w dużym stopniu opiera się na automatyzacji moderowania treści, eliminując niektóre ręczne recenzje i faworyzując ograniczenia w dystrybucji, zamiast usuwać określone wypowiedzi, powiedziała Reuterowi w tym miesiącu Ella Irwin, nowa szefowa zaufania i bezpieczeństwa.

konta czasy Dziennikarz Ryan Mack (@rmac18), korespondent CNN Donnie O’Sullivan (@donie) i korespondent Mashable @MattBinder również zostali zawieszeni w czwartek, podobnie jak niezależny dziennikarz Aaron Ropar (@atrupar), który zajmuje się amerykańską polityką i polityką.

READ  SunLive – nowe rozszerzenie do Autonomicznej Wioski dla Rolników

Mac opublikował ostatnio kilka wątków na Twitterze, komentując @elonjet i przeprowadził wywiad z Jackiem Sweeneyem, 20-letnim operatorem konta.

Rzecznik New York Times Powiedział: „Dzisiejszy komentarz na kontach na Twitterze wielu wybitnych dziennikarzy, w tym New York Times’Ryan Mack, wątpliwy i niefortunny. Żaden czasy Ryan nie otrzymał też żadnego wyjaśnienia, dlaczego tak się stało. Mamy nadzieję, że konta wszystkich dziennikarzy zostaną przywrócone, a Twitter dostarczy zadowalającego wyjaśnienia dla tej akcji”.

CNN powiedział, że „pochopny i nieuzasadniony” komentarz był niepokojący, ale nie zaskakujący. Sieć powiedziała, że ​​poprosiła Twittera o wyjaśnienie i ponownie oceni swoje relacje z platformą na podstawie tej odpowiedzi.

Nie można było od razu uzyskać komentarza od pozostałych dziennikarzy.

agencji Reutera

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *