Tysiące lotów odwołanych na całym świecie, gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia firmy Omicron

Komercyjne linie lotnicze na całym świecie odwołały ponad 4300 lotów w świąteczny weekend, przy czym gwałtownie wzrosła liczba przypadków Covid-19 z powodu nękania podróżnych wariantem Omicron.

Pasażerowie przylatują na międzynarodowe lotnisko w Los Angeles w Los Angeles w Kalifornii 23 grudnia 2021 r.
Zdjęcie: Agencja France-Presse / David McNew

Linie lotnicze na całym świecie anulowały co najmniej 2 366 lotów w piątek, który przypadał w Wigilię i zwykle jest ciężkim dniem dla podróży lotniczych, zgodnie z bieżącym zestawieniem na stronie internetowej FlightAware.com do śledzenia lotów. Prawie 9000 kolejnych lotów było opóźnionych.

Witryna pokazała, że ​​na całym świecie odwołano 1616 lotów w Boże Narodzenie, a także 365 lotów zaplanowanych na niedzielę.

Dane FlightAware wykazały, że komercyjny ruch lotniczy w Stanach Zjednoczonych oraz w kraju lub poza nim odpowiadał za ponad jedną czwartą wszystkich odwołanych lotów w weekend.

Infekcje Covid-19 w Stanach Zjednoczonych wzrosły w ostatnich dniach z powodu wysoce zakaźnego wariantu Omicron, który obecnie stanowi prawie trzy czwarte przypadków w Stanach Zjednoczonych i do 90 procent w niektórych obszarach, takich jak Wschodnie Wybrzeże.

Tylko w piątek Nowy Jork zgłosił ponad 44 000 nowych potwierdzonych infekcji, bijąc dzienny rekord tego stanu. Co najmniej 10 innych stanów ustanowiło nowe jednodniowe rekordy przypadków w czwartek lub piątek.

W Wielkiej Brytanii wiele gałęzi przemysłu i sieci transportowych boryka się z brakiem personelu, ponieważ chorzy pracownicy izolują się od siebie, a szpitale ostrzegają przed ryzykiem wpływu na bezpieczeństwo pacjentów.

Jeden na 20 londyńczyków zachorował w zeszłym tygodniu na Covid-19, a liczba ta może wzrosnąć do jednego na 10 na początku przyszłego tygodnia, według danych opublikowanych w czwartek przez Urząd Statystyczny.

Dane rządowe wykazały w piątek rekordową liczbę 122 186 nowych infekcji w całym kraju, trzeciego dnia liczba znanych przypadków przekroczyła 100 000.

READ  Niebankowy pożyczkodawca hipoteczny mówi, że nie będzie „krytykować” ilości wypijanych kaw

Francja ustanowiła kolejny rekord w przypadkach Covid-19 w piątek, ponieważ jej dzienny limit przekroczył 94 000, podczas gdy hospitalizacje wirusa osiągnęły najwyższy poziom od siedmiu miesięcy, co skłoniło rząd do zorganizowania w poniedziałek specjalnego spotkania, które może prowadzić do nałożenia nowych ograniczeń na społeczeństwo zdrowie.

W Australii tysiące świątecznych lotów ucierpiało w piątek, a ponad 100 lotów krajowych z Sydney i Melbourne do innych miast zostało odwołanych.

Rzecznik Jetstar, który był odpowiedzialny za wiele odwołań, powiedział, że linia lotnicza zmieniła rezerwację „znacznej większości” pasażerów, których to dotyczy, „w ciągu kilku godzin od pierwotnego czasu odlotu, aby mogli dotrzeć do celu na czas Bożego Narodzenia”.

Pomimo zamieszania, wielu Australijczyków może po raz pierwszy od dwóch lat świętować możliwość podróżowania międzystanowego podczas wakacji.

Pomimo ponurych wiadomości z całego świata, miliony Amerykanów kontynuowały swoje plany podróży podczas drugiego sezonu świątecznego, w którym pandemia panowała, i większość amerykańskich lotów została rozpoczęta.

Moses Jimenez, księgowy z Long Beach w stanie Mississippi, pojechał do Nowego Jorku z żoną i trójką dzieci, mimo że ostatni potok przypadków koronawirusa zniweczył ich nadzieje na występ. Hamilton Lub odwiedź niektóre muzea.

Hamilton Był to jeden z kilkudziesięciu pokazów na Broadwayu, które zostały zmuszone do odwołania pokazów w tym tygodniu, ponieważ członkowie obsady i ekipy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Muzea zostały skreślone z rodzinnego planu podróży, ponieważ wiele z nich wymaga teraz dowodu szczepienia, a dwójka najmłodszych dzieci nie kwalifikuje się do fotografowania.

Zamiast tego, 33-letni Jimenez, powiedział, że jego opiekunka lepiej wykorzystałaby wędrowanie po ulicach i parkach miasta, jednocześnie spotykając się z krewnymi i przyjaciółmi.

„Chcieliśmy tylko wyjść z domu, naprawdę, aby zabrać dzieci do miasta na Boże Narodzenie” – powiedział Jimenez Reuterowi w czwartek na nowojorskim lotnisku LaGuardia.

READ  Dlaczego ACCC wstrzymało śledztwo w sprawie Holdena?

Nowy Jork drastycznie ograniczy liczbę osób, które pozwolą odwiedzić Times Square w celu świętowania sylwestra, w odpowiedzi na rosnącą liczbę przypadków nowego koronawirusa.

Drugi rok z rzędu wirus wywołujący Covid-19 rzucił cień na uroczystości, które zwykle przyciągają tłumy na słynne skrzyżowanie w centrum Manhattanu.

Infekcje Covid-19 w USA wzrosły w ostatnich dniach z powodu Omicron, który po raz pierwszy wykryto w listopadzie i obecnie stanowi prawie trzy czwarte przypadków w USA i do 90 procent w niektórych obszarach, takich jak Wschodnie Wybrzeże .

Biały Dom powiedział, że administracja Bidena zniesie w przyszłym tygodniu ograniczenia w podróżowaniu do ośmiu krajów w RPA, które zostały nałożone w zeszłym miesiącu z powodu obaw związanych z wersją Omicron.

– Reuters / BBC

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top