U fretki pozytywne testy na koronawirusa na Florydzie

Fretka na Florydzie uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa, co czyni go pierwszym potwierdzonym przypadkiem COVID-19 w Stanach Zjednoczonych.

Krajowe Laboratoria Usług Weterynaryjnych USDA (NVSL) Powiedział w oświadczeniu Próbki pobrano po tym, jak zwierzę wykazywało kliniczne objawy COVID-19, w tym kaszel i kichanie.

Podejrzewa się, że fretka zaraziła się wirusem od osoby z COVID-19.

Próbki zwróciły przypuszczalnie pozytywny wynik testu w Laboratorium Diagnostycznym Choroby Zwierząt Bronsona na Florydzie, co zostało potwierdzone przez NVSL.

W oświadczeniu stwierdzono, że infekcje koronawirusem zostały zgłoszone u „niewielkiej liczby gatunków zwierząt na całym świecie”. Większość zwierząt miała bliski kontakt z osobą z COVID-19.

według Dane Ministerstwa Rolnictwa, zarejestrowano 231 potwierdzonych przypadków koronawirusa na zwierzętach niehodowanych i 17 na fermach norek.

W zeszłym tygodniu grupa lwów afrykańskich, tygrysów amurskich i tygrysów sumatrzańskich wróciła do Smithsonian National Zoo w Waszyngtonie.pozytywne założenieTesty na COVID-19.

w Piątkowa aktualizacjaZoo powiedziało, że wszystkie tygrysy i trzy lwy „jedzą normalnie i stają się lepsze”, podczas gdy trzy lwy są „większym problemem”.

według Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), ryzyko przeniesienia COVID-19 przez zwierzęta na ludzi jest niskie w oparciu o dostępne dane. Wirus może jednak przenosić się z ludzi na zwierzęta „w niektórych sytuacjach”.

Osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na COVID-19, powinny unikać kontaktu ze zwierzętami, w tym zwierzętami domowymi i dziką przyrodą.

READ  SpaceX właśnie wykonał najszybszy lot Dragon Astronaut na stację kosmiczną w historii

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *