Ujawniono kraje o najwyższym wskaźniku chorób przenoszonych drogą płciową: Epidemia „wymknęła się spod kontroli”

Ujawniono kraje o najwyższym wskaźniku chorób przenoszonych drogą płciową: Epidemia „wymknęła się spod kontroli”

zdrowie

Stany Zjednoczone są w środku Epidemia chorób przenoszonych drogą płciową „wymknęła się spod kontroli” W całym kraju rośnie liczba przypadków kiły, rzeżączki i chlamydii.

the Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom Mówi, że w 2021 r. liczba przypadków rzeżączki w całym kraju wzrośnie o 28%, podczas gdy całkowita liczba przypadków kiły wzrośnie o oszałamiające 74%.

Jednak nie we wszystkich regionach USA wskaźniki infekcji są takie same, co wynika z nowych szczegółów danych Wiadomości ze Stanów Zjednoczonych i raport światowy Ujawnienie 10 stanów o najwyższym wskaźniku chorób przenoszonych drogą płciową.

W publikacji sporządzono listę po przeanalizowaniu skumulowanych przypadków chlamydii, rzeżączki i kiły na 100 000 mieszkańców, co nie jest dobrą wiadomością dla mieszkańców Południa.

Siedem z 10 stanów o najwyższych wskaźnikach znalazło się poniżej linii Masona-Dixona, w tym Karolina Północna, która zajęła 10. miejsce, z ogólnym wskaźnikiem chorób przenoszonych drogą płciową wynoszącym 922,2 na 100 000 mieszkańców.

Nowe dane z US News & World Report ujawniają 10 stanów o najwyższym wskaźniku chorób przenoszonych drogą płciową. Mississippi (na zdjęciu) znalazło się na liście stanów.
SeanPavonePhoto — Stock.adobe.com

Nowy Meksyk znalazł się na dziewiątym miejscu ze wskaźnikiem infekcji wynoszącym 925,9 na 100 000 osób, a Arkansas na ósmym miejscu.

Jak wynika z analizy, Gruzja zajęła siódme miejsce, a wskaźniki infekcji chlamydią były szczególnie wyraźne w stanie Peach.

Tam wskaźnik chlamydii wyniósł 629,1 na 100 000 mieszkańców – znacznie więcej niż w innych stanach, w których ogółem występuje więcej przypadków chorób przenoszonych drogą płciową.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom podają, że w 2021 r. liczba przypadków rzeżączki w całym kraju wzrosła o 28%, podczas gdy całkowita liczba przypadków kiły wzrosła o oszałamiające 74%.
Aleksandra Rathsa – Stock.adobe.com

Tymczasem Alabama i Południowa Dakota były odpowiednio szóstym i piątym stanem z najwyższym wskaźnikiem chorób przenoszonych drogą płciową.

Karolina Południowa zajęła czwarte miejsce z ogólnym wskaźnikiem chorób przenoszonych drogą płciową wynoszącym 1052 na 100 000 mieszkańców.

Alaska znalazła się na trzecim miejscu, głównie ze względu na wyższy wskaźnik przypadków chlamydii – dane pokazują, że w 2021 r. 760,4 na 100 000 mieszkańców uzyskało pozytywny wynik testu na obecność chlamydii.

READ  Miliarderzy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie spodziewali się ciężkiej pracy

Luizjana zajęła drugie miejsce z ogólnym wskaźnikiem chorób przenoszonych drogą płciową wynoszącym 1159,9 na 100 000 osób. Tam częstość występowania chlamydii wynosiła 730,1 na 100 000, a rzeżączki 354,5 na 100 000 mieszkańców.

Jednakże analiza danych wykazała, że ​​Mississippi było stanem o najgorszej ogólnej zapadalności na choroby przenoszone drogą płciową w całym kraju, z ogólnym wskaźnikiem zapadalności wynoszącym 1266 na 100 000 mieszkańców.

CDC ostrzega, że ​​oprócz lokalizacji istnieją również inne czynniki, które mogą zwiększać narażenie na choroby przenoszone drogą płciową.
Sheri Young — Stock.adobe.com

CDC ostrzega, że ​​oprócz lokalizacji istnieją również inne czynniki, które mogą zwiększać narażenie na choroby przenoszone drogą płciową.

Apeluje się do młodych ludzi o zachowanie szczególnej czujności.

W 2021 r. 51% wszystkich zgłoszonych przypadków chlamydii, rzeżączki i kiły dotyczyło młodych ludzi w wieku 15–24 lat.

Tymczasem homoseksualiści byli przyczyną 36% przypadków kiły pierwotnej i wtórnej, mimo że stanowili mniej niż 5% populacji amerykańskiej.

10 stanów z najwyższym wskaźnikiem chorób przenoszonych drogą płciową

  1. Missisipi
  2. Luizjana
  3. Alaska
  4. Karolina Południowa
  5. Południowa Dakota
  6. Alabama
  7. Gruzja
  8. Arkansas
  9. Nowy Meksyk
  10. Karolina Północna


Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/09/29/states-with-highest-std-rates-revealed-out-of-control-epidemic/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *