Ukraina pokonała Polskę w rzutach karnych w hokejowych kwalifikacjach olimpijskich

WARSZAWA, 10 lutego (UNI) W piątkowy wieczór w Sosnowcu reprezentacja Ukrainy w hokeju na lodzie mężczyzn pokonała Polskę 3:2 w kwalifikacjach olimpijskich.

Zespół prowadzony przez Roberta Calabara mógł mieć koszmarny początek, ale strzał Pavla Troni obronił Bogdan Diazenko. Polki jednak nie zwalniały tempa i już o 7:15 pierwszej tercji rozpoczęły grę po strzale Kamila Górnego z niebieskiej linii.

Podopieczni Calabara kontynuowali atak po tym, jak dwukrotnie nie zdołali wyjść na prowadzenie przed przerwą.

Goście odpowiedzieli na 2:22 drugiej tercji, kiedy Denis Borodai strzelił gola z dystansu i wyrównał wynik na 1-1. Polska objęła prowadzenie z czasem 13:45 po szybkim uderzeniu Marcina Kolusza.

Jednak Ukraina ponownie wyrównała wynik, gdy Jewgienij Ratuszny ogłuszył bramkarza Polski 3:43 w trzeciej kwarcie. Goście byli zdeterminowani, aby wyłonić zwycięzcę, ale Maciej Miarka na trzy minuty przed końcem strącił Andrija Deniskina.

Żadna z drużyn nie zdobyła gola w dogrywce. W rzutach karnych Ilya Korenchuk i Oleksiy Vorona pokonali bramkarza i poprowadzili gości do spektakularnego zwycięstwa.

Zespół Dimitriego Krstica jest już tylko o krok od awansu do kolejnej rundy kwalifikacji olimpijskich. Po dwóch meczach zajmują pierwsze miejsce w grupie J z pięcioma punktami, o jeden więcej od Polski.

W niedzielę, ostatnim dniu turnieju, Korea Południowa zmierzy się z Polską, a Ukraina zagra z Estonią.