Unika się przerw w dostawie prądu, gdy Transpower rozwiąże problemy z wytwarzaniem

Transpower rozwiązał problemy ze swoim rezerwowym systemem wytwarzania energii, unikając ogólnokrajowego niedoboru mocy.

Krajowy operator sieci wydał w całej Nowej Zelandii alarm dotyczący niedoborów energii po tym, jak spadła generacja wiatru i system zasilania awaryjnego napotkał problemy.

Rzecznik Transpower powiedział 1News, że pokolenie powraca po tym, jak poprosili firmy liniowe o zmniejszenie obciążenia energetycznego.

Powiedzieli, że „wszystko działa zgodnie z przeznaczeniem”.

Wcześniej operator systemu Transpower poinformował, że istnieje ryzyko niewystarczających ofert wytwarzania i rezerwy w celu zaspokojenia popytu i zapewnienia pokrycia podczas ważnego zdarzenia N-1.

Transpower poprosił ludzi o zmniejszenie zużycia energii, jeśli to możliwe, poprzez wyłączanie niepotrzebnych świateł i opóźnianie ładowania urządzeń mobilnych i laptopów.

Normalne wytwarzanie miało zostać wznowione około 9 rano w czwartek, a TransPower współpracował z lokalnymi firmami liniowymi, aby zarządzać obciążeniem, które można kontrolować poprzez wyłączenie systemów ciepłej wody, powiedział rzecznik.

TransPower powiedział, że niedobór był spowodowany problemem w elektrowni gazowej Stratford TCC i nagłym spadkiem prędkości wiatru.

Porannym pośpiechem zajmą się spółki energetyczne zarządzające kontrolowaną wodą, chyba że wydarzy się coś nieoczekiwanego.

Pojawia się, gdy Nowa Zelandia drży podczas zimna, a NIWA donosi o Temperatura w połowie marca wynosi -11,2 °C w Otago.

READ  Dane banku rezerwowego pokazują duży skok zysków banków

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top