United Cup: zwycięstwo Świdka na otwarcie sezonu, remis Skatowa z Kazachstanem przeciwko Polsce

Ika Światek nr 1 na świecie nie wykazywała oznak rdzy w swoim pierwszym meczu sezonu 2023, pokonując Julię Putincewą 6:1, 6:3 w Pucharze Zjednoczonych i dając Polsce prowadzenie 1:0, ale Timofiej Szatow później wyrównał mecz. Remis dla Kazachstanu, tu w sobotę.

Brisbane: Numer 1 na świecie Ika Świątek nie wykazywała oznak rdzy w swoim pierwszym meczu sezonu 2023, pokonując Julię Putincewą 6:1, 6:3 w Pucharze Zjednoczonych i dając Polsce prowadzenie 1:0, ale później Timofiej Szatow zarejestrował zwycięzcę do wyrównać. Remis dla Kazachstanu, tu w sobotę.

Z polską legendą Agnieszką Radwańską, która patrzyła z ławki kapitana, Świdek potrzebował trzech meczów, zanim znalazł rytm i zasięg, które uczynią ją Graczką Roku WTA Tour 2022.

W pierwszym meczu Svidek Putincewa miała okazję na wczesny break point, ale Polak zniszczył ją z niezwykłą precyzją.

„Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. Pierwsze mecze sezonu są zawsze hałaśliwe. Cieszyłem się, że mogłem komponować w ważnych momentach” – powiedział Świątek.

Pracując ponownie pod presją 1-1, 0/30, Svidek znalazł inny bieg i zdobył 12 kolejnych punktów, aby zbudować prowadzenie 4-1. Svitek, który w pierwszych trzech meczach popełnił sześć niewymuszonych błędów, w 27. minucie zgarnął seta i popełnił tylko jeden w pozostałej części seta.

Switek podkreślił swoją reputację pierwszego napastnika trasy w drugim secie. Po powstrzymaniu Putincewej we wczesnych meczach, Sviatek przełamał się na 3:2 i utrzymał zwycięstwo w 64. minucie.

21-letni Świątek zakończył mecz z 22 uderzeniami z ziemi – 17 na samym forhendzie – do piątki Putincewej. Zwycięstwo przedłużyło rekord Switka w pojedynkach bezpośrednich z Putincewą do 2:0.

Z drugiej strony Timofey Skatov wyrównał remis, pokonując Daniela Michalskiego 7:6(7), 6:2. Kluczowy okazał się pierwszy set, w którym długie, zacięte wymiany doprowadziły do ​​meczu, który trwał dwie godziny i 11 minut.

READ  Rajd Mooneya obok Polski Wiadomości, sport, praca

„To był bardzo trudny mecz, ale tak naprawdę mój kapitan nie był zadowolony, ponieważ powiedział, że grałem za dużo czasu” – powiedział Skatov o uśmiechniętym kapitanie Kazachstanu, Alexandrze Public, grającym w strefie.

„Dzisiaj jest Nowy Rok i powinniśmy trochę świętować! Ale ok, starałem się grać tak szybko, jak to możliwe” – dodał.

Numer 142 na świecie Szatov obronił wszystkie pięć break pointów, z którymi zmierzył się z Michalskim, i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w United Cup. 21-latek przegrał swój pierwszy mecz numer 2 w grze pojedynczej mężczyzn w tym tygodniu ze Szwajcarem Markiem-Andreą Hüslerem w trzech setach.

Remis będzie kontynuowany w niedzielny wieczór, kiedy Public zmierzy się z polską gwiazdą Hubertem Hurcoxem w meczu singlowym mężczyzn numer 1. Hurcox prowadzi 3-1 w serii pojedynków ATP tej pary. Magda Lynette z Polski zagra z ulubieńcem fanów Zibkiem Kulambayevą w grze pojedynczej kobiet nr 2 przed możliwym rozstrzygnięciem w deblu mieszanym na Pat Rafter Arena.