Urzędnicy służby zdrowia w USA przygotowują się do walki z wirusem Zachodniego Nilu przenoszonym przez komary

Wraz ze wzrostem temperatury, amerykańscy urzędnicy ds. zdrowia przygotowują się na gwałtowny wzrost liczby wirusów Zachodniego Nilu, choroby przenoszonej przez komary, która może powodować zapalenie opon mózgowych, paraliż i śmierć.

Oklahoma wspomniany Pierwsza śmierć w roku Zachodniego Nilu, czwartek, miała miejsce w szpitalu z powodu choroby.

Według Stanów Zjednoczonych w 2021 roku w Oklahomie zachorowało osiem osób, a jedna zmarła na wirusa Zachodniego Nilu. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Wirus często infekuje ludzi bez powodowania objawów, ale może być śmiertelny, jeśli dotrze do mózgu.

sprawy wirus Zachodniego Nilu Zwykle rośnie w miesiącach letnich, kiedy sezon na komary trwa od wiosny do późnej jesieni. Co najmniej 10 przypadków było Zgłoszone do CDC W tym roku.

Stanowy epidemiolog Julian Stone powiedział: informacja prasowa. Inne regiony przewidują podobne trendy.

„Dzięki monsunom, deszczowi i ciepłym temperaturom możemy zapewnić idealne środowisko do rozmnażania się komarów” – powiedział Johnny Delony z Departamentu Usług Środowiskowych Hrabstwa Maricopa w Arizonie. ABC15.

Arizona była jednym z Kraje najbardziej dotknięte wirusem Zachodniego Nilu w 2021 r., wraz z Nowym Meksykiem, Kolorado, Nebraską, Dakotą Północną i Dakotą Południową. W ubiegłym roku do Centrów Kontroli i Prewencji Chorób zgłoszono łącznie 2695 przypadków Zachodniego Nilu, w tym 191 osób, które zmarły na tę chorobę. Center for Disease Control.

Wdowa, której mąż został sparaliżowany przez Zachodni Nil, wzywa ludzi do ostrożności

Jeden z przypadków w Arizonie dotyczył 71-letniego mężczyzny z hrabstwa Maricopa. Jego żona, Vicki Bird, powiedziała, że ​​został zabrany do szpitala i leczony z powodu COVID-19 przed zarażeniem się wirusem komarów. Kilka tygodni później, gdy wracał do zdrowia w domu, obudził się sparaliżowany i wrócił do szpitala.

Był w śpiączce przez kilka dni przed śmiercią, lokalna stacja informacyjna Lis 10 wspomniany.

READ  Teleskop Kosmiczny Webba może być w stanie wykryć inne cywilizacje poprzez zanieczyszczenie powietrza

Centra Kontroli i Prewencji Chorób ostrzegają, że starsi dorośli są bardziej narażeni na ciężką chorobę lub śmierć z powodu wirusa Zachodniego Nilu, podobnie jak osoby z osłabionym układem odpornościowym.

według Center for Disease Control. Około jedna na pięć zarażonych osób ma gorączkę i objawy grypopodobne, takie jak ból głowy, bóle ciała, wymioty, biegunka i wysypka.

Niewielka część przypadków przeradza się w chorobę neurologiczną, która może powodować paraliż wśród innych ciężkich objawów.

Barbara Pauls powiedziała ABC15 że jej szwagier został również okaleczony przez wirus Zachodniego Nilu w 2021 roku.

„Całkowicie upadł pod prysznicem z powodu swojej dużej wagi i już nigdy nie był w stanie się ruszyć” – powiedziała. Nie wiadomo, czy przeżył.

powiedziała Byrd, która straciła męża pod koniec zeszłego roku CBS 5 Jej misją jest podnoszenie świadomości na temat chorób przenoszonych przez komary po jego śmierci.

„Nie bierz za pewnik, że tobie to się nie przydarzy, ponieważ może się to przydarzyć każdemu” – powiedziała. „Bądź proaktywny. Zastosuj spray na owady”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top