Urzędnicy służby zdrowia w Wielkiej Brytanii i USA badają przypadki ostrego zapalenia wątroby o nieznanych przyczynach u dzieci

Światowa Organizacja Zdrowia zidentyfikowała 74 przypadki ciężkiego ostrego zapalenia wątroby – zapalenia wątroby – wśród dzieci w Wielkiej Brytanii, podała w raporcie Światowa Organizacja Zdrowia. Nowa wersja Piątek.
Urzędnicy ds. zdrowia w Alabamie wydali oddzielne oświadczenie W piątek powiedzieli, że badają podobne przypadki zapalenia wątroby u dzieci w stanie od listopada.

W swoim oświadczeniu Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że ​​wykluczyła wirusy zapalenia wątroby typu A, B, C, D i E z przyczyn chorób wątroby w przypadkach Wielkiej Brytanii. W Stanach Zjednoczonych najczęstszymi przyczynami wirusowego zapalenia wątroby są wirusowe zapalenie wątroby typu A, B i C.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała również, że wirus wywołujący Covid-19, czyli adenowirus, został wykryty w wielu przypadkach.

Światowa Organizacja Zdrowia po raz pierwszy zidentyfikowała 10 przypadków choroby u wcześniej zdrowych dzieci w wieku od 11 miesięcy do 5 lat w środkowej Szkocji 5 kwietnia. Dodatkowe dochodzenia w Wielkiej Brytanii ujawniły łącznie 74 przypadki, w tym pierwotne 10, na dzień 8 kwietnia.

U sześciorga dzieci w Wielkiej Brytanii choroba była tak ciężka, że ​​przeszły przeszczep wątroby, ale do 11 kwietnia nie zgłoszono żadnych zgonów.

Podobnie Departament Zdrowia Publicznego Alabamy zidentyfikował dziewięcioro dzieci w wieku od 1 do 6 lat z zapaleniem wątroby. Wszystkie te dzieci uzyskały również pozytywny wynik testu na obecność adenowirusa, a dwoje z nich wymagało przeszczepu wątroby. Ministerstwo stwierdziło, że żadne z dzieci nie miało żadnych podstawowych schorzeń.

„Te dzieci przedstawiły lekarzom w różnych rejonach Alabamy objawy choroby żołądkowo-jelitowej i różne stopnie uszkodzenia wątroby, w tym niewydolność wątroby. Kolejne analizy ujawniły możliwy związek między zakażeniem wirusem zapalenia wątroby a adenowirusem 41” – czytamy w oświadczeniu.

Adenowirusy są częstą przyczyną chorób podobnych do przeziębienia i mogą powodować zapalenie spojówek i biegunkę. Wirus jest rzadko zaangażowany W przypadku zapalenia wątroby U osób z osłabionym układem odpornościowym.

„Chociaż potencjalna rola adenowirusa i/lub SARS-CoV-2 w wywoływaniu tych przypadków jest jedną z hipotez, inne czynniki zakaźne i niezakaźne muszą zostać w pełni zbadane, aby właściwie ocenić ryzyko i zarządzać nim” – powiedziała WHO.

READ  Dodatni wskaźnik COVID-19 rośnie w Los Angeles w Kalifornii po raz pierwszy od miesięcy - termin

Tylko jeden przypadek w Wielkiej Brytanii potwierdził bliski kontakt z osobą z wirusowym zapaleniem wątroby typu B. Jednak żadne inne epidemiologiczne czynniki ryzyka, w tym niedawne podróże międzynarodowe, nie zostały zidentyfikowane dla przypadków w Europie i Stanach Zjednoczonych.

„Ogólnie rzecz biorąc, etiologia obecnych przypadków zapalenia wątroby pozostaje nieznana i nadal jest przedmiotem aktywnych badań” – powiedziała WHO o przypadkach w Wielkiej Brytanii. Lokalni urzędnicy służby zdrowia przeprowadzają dodatkowe testy na infekcje lub inne chemikalia lub toksyny, które mogą być przyczyną.

Inne kraje również zgłosiły niewielką liczbę przypadków zapalenia wątroby u dzieci. W Irlandii zgłoszono mniej niż pięć potwierdzonych lub prawdopodobnych przypadków, a trzy potwierdzono w Hiszpanii. Te przypadki są również badane.

Rzecznik amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, które śledzi również przypadki w Alabamie, powiedział, że agencja kontaktuje się z urzędnikami służby zdrowia w Europie podczas badania tajemniczych przypadków.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że ​​prawdopodobnie zostanie wykrytych więcej przypadków, zanim pojawią się odpowiedzi i że zostaną podjęte odpowiednie środki kontrolne i zapobiegawcze.

„Państwa członkowskie są zdecydowanie zachęcane do identyfikowania, badania i zgłaszania potencjalnych przypadków, które pasują do definicji przypadku” – powiedziała. „Światowa Organizacja Zdrowia nie zaleca żadnych ograniczeń w podróżowaniu i/lub handlu z Wielką Brytanią lub jakimkolwiek innym krajem, w którym przypadki są identyfikowane, na podstawie obecnie dostępnych informacji”.

Departament Zdrowia Publicznego stanu Alabama stwierdził w swoim oświadczeniu, że CDC opracowuje również krajowe doradztwo zdrowotne, aby szukać podobnych przypadków zapalenia wątroby o nieznanej przyczynie lub związanych z adenowirusem w pozostałej części kraju.

Digana Oliver z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top