USA zgadzają się na sprzedaż Polsce-Pentagonowi systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej

USA zgadzają się na sprzedaż Polsce-Pentagonowi systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej

Żołnierz patroluje system przeciwlotniczy Patriot podczas polskich ćwiczeń wojskowych z zakresu systemów rakietowych na lotnisku w Warszawie, 7 lutego 2023 r. REUTERS/Kacper Pempel/File Photo Zdobądź prawa licencyjne

WASZYNGTON, 11 września (Reuters) – Departament Stanu USA zatwierdził sprzedaż Polsce zintegrowanego systemu obrony powietrznej i przeciwrakietowej o wartości 4 miliardów dolarów, poinformował w poniedziałek Pentagon.

Polska, sojusznik NATO, zwróciła się z wnioskiem o zakup drugiej fazy dwufazowego planu załogowego systemu dowodzenia PATRIOT Konfiguracja-3+ ze zmodernizowanymi czujnikami i komponentami, przy jednoczesnej poprawie jego obrony powietrznej, podał Pentagon.

Sprzedaż obejmuje 93 centra operacyjne zaangażowania systemów, 175 przekaźników sieci kierowania ogniem i inny powiązany sprzęt, podał Pentagon.

Wzrosło europejskie zainteresowanie amerykańską bronią, a popyt koncentruje się na takich produktach, jak amunicja, obrona powietrzna, sprzęt komunikacyjny, rakiety manewrujące wystrzeliwane z ramienia i drony, które okazały się kluczowe dla wysiłków wojennych Ukrainy.

Głównym wykonawcą systemu obrony przeciwrakietowej jest Northrup Grumman (NOC.N), jak podał Pentagon w oświadczeniu.

Doniesienia Erica Beacha i Catherine Jackson: Redakcja: Caitlin Weber i Eric Beach

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneOtwiera nową kartę
READ  Pfizer pozywa Polskę i Węgry w związku z pożyczkami Covid National News

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *