Usłysz „dźwięk” statku kosmicznego przelatującego obok Wenus

Niedługo w tym tygodniu Wenus minęły dwa statki kosmiczne, a my ciągle otrzymujemy więcej danych z tego rzadkiego podwójnego przelotu. Zespoły badawcze przełożyły nawet niektóre z tych danych na dźwięki, które można usłyszeć poniżej.

BepiColombo to wspólna misja na Merkurego przez japońską agencję kosmiczną JAXA i Europejską Agencję Kosmiczną, a Solar Orbiter to wspólna misja ESA i NASA. Żadna misja nie koncentruje się na Wenus. Obydwa statki kosmiczne potrzebowały planety, aby grawitacja pomogła im skierować się na drogę do ich ostatecznego celu. Ale różnica nie ominie okazji do obserwowania Wenus z bliskiej odległości, jak opisano niedawno ESA Blog Post.

BepiColombo Pierwsze zdjęcie Wenus Przybył na Ziemię kilka dni temu. Włoski akcelerometr sprężynowy (ISA) sondy zarejestrował przyspieszenie sondy podczas omijania Wenus. Zespół badawczy pracujący nad tym instrumentem przełożył dane dotyczące przyspieszenia na słyszalne częstotliwości, dzięki czemu już w pewnym sensie możemy usłyszeć przejście Wenus BepiColombo. Sprawdź to:

Dźwięk przypomina trochę odbijanie się przez pustą rurę. Według Europejskiej Agencji Kosmicznej kilka pomruków tu i tam można przypisać sposobowi, w jaki grawitacja Wenus wpłynęła na statek kosmiczny. uwolnienie, a sposób, w jaki BepiColombo reaguje na temperatury, wzrasta, gdy mija planetę. (Temperatura wzrosła o około 230 stopni Fahrenheita, z -148 stopni do 50 stopni Celsjusza.)

Zespoły były również w stanie przełożyć fluktuacje pola magnetycznego Wenus na dźwięk za pomocą magnetometrów znajdujących się na pokładzie dwóch statków kosmicznych. Na poniższym nagraniu można usłyszeć, jak wiatr słoneczny oddziałuje z planetą.

Te dane wyglądają trochę bardziej… statycznie? Częstotliwość zmienia się, gdy BepiColombo przechodzi do miejsca, w którym spotykają się magnetosfera Wenus i wiatr słoneczny (0:18 na filmie). Europejska Agencja Kosmiczna poinformowała, że ​​bardziej szczegółowa analiza danych zebranych przez oba statki kosmiczne odbędzie się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

The Solar Orbiter caught a dramatic view of the planet’s blask, jak widać tutaj:

Sonda słoneczna będzie nadal wykonywać rutynowe oscylacje na Wenus, odbijając się między planetą a Słońcem, zbierając dane o aktywności naszej gwiazdy w ciągu 11-letniego cyklu słonecznego. Orbiter przeleci blisko Ziemi 27 listopada, kiedy ostatni raz minie naszą słabą niebieską kropkę.

READ  Jak wyglądałaby planeta podobna do Ziemi w Alpha Centauri?

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top