Victoria’s Secret: Angels and Demons: Dlaczego ta seria filmów dokumentalnych nie dotyczy bielizny

ponowne rozważenie: Bez względu na pewną grupę entuzjastów motocykli byli najsłynniejszymi aniołami Ameryki.

Wybór międzynarodowych supermodelek, które pomogły rozbudzić wyobraźnię mężczyzn i kobiet na całym świecie – i przekonać ich do porzucenia oszałamiających metek cenowych na rzecz uwodzenia szczupłego.

Ale jak podkreśla błyskotliwy, pouczający, a czasem szokujący trzyczęściowy serial dokumentalny Victoria’s Secret: Angels and Demons (teraz transmitowany w Prime Video), za „cyckami i przepychem” mega corocznego pokazu na wybiegu miał ciemną stronę jako niesławny Jeffrey Epstein wykorzystał swoje powiązania z dyrektorem generalnym Lesem Wexnerem do swoich nikczemnych celów. Jako poborowy, jego zachowanie było przedmiotem licznych skarg od 1993 roku, a Wexner został oskarżony o ignorowanie go, ukrywanie pod dywanem lub jedno i drugie.

Jednak tak jak w części 10 Sekrety Playboya Na początku tego roku śledztwo Matta Tyrnauera słusznie ujawniło bardziej złowrogą stronę tego biznesowego imperium, a to również dostarcza fascynującego spojrzenia na wzloty i upadki popularnej marki modowej. W jaki sposób przedsiębiorca z Ohio przekształcił zmagający się z problemami projekt związany z pasją męża i żony w przedsięwzięcie warte 7,5 miliarda dolarów i jak pozornie skoncentrowana na kobietach firma nie dostosowała się i nie poradziła sobie z czasami i wymaganiami kobiet, aby wychodziły poza „wąskie pasmo piękna” ” najwyraźniej sprzedawali?

Czytaj więcej:
* „Pozwól mi kupić bieliznę w spokoju!”: Dlaczego denerwują mnie pranie marek modowych, takich jak Victoria’s Secret?
* Victoria’s Secret oficjalnie kończy erę reformy marki Angels Era pod przewodnictwem Priyanki Chopra i Megan Rapinoe
* Modelki proszą o „znaczące działanie” z Victoria’s Secret po zarzutach o molestowanie seksualne
* Pokaz Victoria’s Secret został odwołany po miesiącach spekulacji
* Pokaz mody Victoria’s Secret nie będzie już pokazywany w telewizji sieci

Chociaż śledztwo Matta Turnera słusznie ujawnia nasienną stronę imperium biznesowego Victoria's Secret, dostarcza również fascynującego wglądu w wzloty i upadki popularnej marki modowej.

Oglądanie Tristana / Getty Images

Chociaż śledztwo Matta Turnera słusznie ujawnia nasienną stronę imperium biznesowego Victoria’s Secret, dostarcza również fascynującego wglądu w wzloty i upadki popularnej marki modowej.

Dzięki nowym wywiadom z pracownikami, ekspertami od mody, projektantami i modelami, a także obszernym materiałom archiwalnym, w tym materiałom wideo z wewnątrz i sesji z samym Wexnerem w 2017 roku, poznasz intrygującą historię zarówno mężczyzny, jak i marki.

Kiedy zaczął pracować w sklepie z odzieżą dla kobiet z pełnym zakresem usług swoich rodziców, nie poszedł sam, dopóki nie pokłócił się z ojcem o chęć skupienia się na odzieży sportowej, Victoria’s Secret została założona przez Roya i Jaya Raymondów w 1977 roku. Inspiracja? Roy wstydził się kupić bieliznę swojej żony w domu towarowym i uważał, że inni mężczyźni również czuliby się bardziej komfortowo, mogąc wybierać w bardziej „przyjaznym otoczeniu” lub za pośrednictwem katalogu w zaciszu własnego domu.

Les Wexner kupił Victoria's Secret od Roya i Gaye Raymondów w 1982 roku.

dostarczony

Les Wexner kupił Victoria’s Secret od Roya i Gaye Raymondów w 1982 roku.

Przez kilka lat radził sobie dobrze, ale był w końcowej fazie – i stał w obliczu bankructwa – kiedy Wexler zadzwonił w 1982 roku. Teraz jest właścicielem wielu marek modowych, które już zaczęły dominować na powierzchni handlowej w większości w Ameryce. W popularnych centrach handlowych (które znakomicie i uroczo opisaliśmy tutaj jako Instagram 101 – oryginalne miejsce, w którym można „zobaczyć” swój osobisty styl), jeden z komentatorów miał wizję przekształcenia wiktoriańskiej sofy Raymonda i wizji Tiffany sterowanej abażurem w coś bardziej nowoczesnego i seksowny.

„Mężczyźni powinni czuć się nieswojo w naszych sklepach” – powiedział w jednym z klipów audio, podkreślając, że tworzy „potężną wizję” z „kobiecego punktu widzenia” oraz „wyobraża sobie i romantyzuje” to, co jest codziennym towarem. Obejmowało to „wynalezienie” nowej instytucji – Victorii Stuart White – wyrafinowanej i ambitnej Angielki z połowy lat 30. XX wieku. To zadziałało tak dobrze, że była pracownica mówi, że doskonale pamięta stażystę, który zapytał: „Więc, kiedy spotkamy się z Victorią?”

Inne udane innowacje biznesowe Wexlera obejmowały co dwa miesiące europejskie wyjazdy w celu „badania” i „kradzieży” zasadniczo najnowszych trendów (jeden element, przerobiony i przemianowany na Kurtka Forenza To suknia naprawdę zbudowała jego imperium), zlecając produkcję do Chin i rozpoczynając Victoria’s Secret Fashion Show, coś, co było kluczem do przekonania modelek, że pojawienie się przed nimi może być początkiem, a nie końcem ich kariery, ponieważ była poprzednia percepcja. Jednak, jak ujawnił holenderski model Frederik van der Waal, przypływ adrenaliny w centrum uwagi czasami szybko zanika.

„Byłam szczęśliwa, że ​​mogłam wyjść i wrócić do domu i płakać w wannie” – mówi o rutynie po koncercie.

Taka szczerość sprawia, że ​​ta kulturalna, inkluzywna i głęboko nurkująca lalka jest tak przyjemnym oglądaniem.

Victoria’s Secret: Angels and Demons jest już dostępna do streamowania w Prime Video.

READ  Octomum zmarła w wieku 56 lat po tragicznym życiu, w którym straciła wszystkie ośmioro dzieci

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top