Viessmann otworzy w Polsce instalację ciepłowodów za 200 mln euro

Viessmann otworzy w Polsce instalację ciepłowodów za 200 mln euro

Viessmann Group, niemiecki producent Ocieplanie i ochładzanie systemy generujące 200 mln € Pompa ciepła Zakład produkcyjny w Legnicy, Polska. Inwestycja jest częścią planowanej inwestycji o wartości 1 mld euro w rozbudowę pomp ciepła i innych „rozwiązań ekologicznych” w ciągu najbliższych trzech lat, ogłoszonej przez rodzinną firmę wiosną.

Nowy budynek o powierzchni 50 000 m2 będzie produkować wysokowydajne pompy ciepła na bazie naturalnych czynników chłodniczych i docelowo zatrudni około 1700 osób. Zakończenie budowy zaplanowano na 2023 rok. Po ukończeniu zakład będzie dostarczał rury cieplne na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. W rezultacie firma przyczyni się nie tylko do transformacji energetycznej, ale także do niezależności od paliw kopalnych, szczególnie Import gazu z RosjiViessmann powiedział: Komunikat prasowy.

Prezes firmy Viessmann Max Viessmann (piąty od lewej) i premier Polski Mateusz Morawiecki (szósty od lewej) na konferencji prasowej w Legnicy 14 lipca 2022 r. (fot. Viessmann Climate Solutions SE)

Firma Viessmann od ponad 20 lat produkuje w Legnicy komponenty i produkty komputerowe. „W przeciwieństwie do niektórych innych firm, które inwestują tylko krótkoterminowo, rodzinna firma Weizmann pokazuje, jak blisko jest związana z Polską od dziesięcioleci” – powiedział premier Polski Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. Nowy obiekt. „Tę więź dobitnie pokazuje nowa inwestycja w Legnicy”.

Największy oddział firmy, Viessmann Climate Solutions, zatrudnia już 1500 osób w Polsce. Kolejne 150 miejsc pracy zostanie dodanych w 2023 r., kiedy Viessmann Refrigeration Solutions, druga co do wielkości jednostka biznesowa firmy, otworzy własną, zaplanowaną lokalizację. Wiseman powiedział, że bliskość obu pionów umożliwi koordynację inwestycji i ułatwi wprowadzenie standardów.

Dzięki pompom ciepła firma Viessmann zamierza poszerzyć swoją ofertę Oszczędność energii elektrycznejMoce słoneczne i ciepłownicze, z inwestycjami zaplanowanymi w kilku europejskich lokalizacjach, w tym w Niemczech.

READ  Zwycięstwa Francji i Polski nad Danią i Arabią Saudyjską

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *