Village Goldsmith wynajduje „unoszący się” diament, a jej oczy błyszczą nagrodą

Ruchomy Diament Mamy nadzieję, że układ, którego opracowanie kosztowało jubilera Wellingtona miliony dolarów, będzie nagrodą w miliardach.

20-letni tor Floating Diamond Shooting był zaśmiecony wysadzanymi i zdemolowanymi diamentami, opóźnieniami i rozczarowaniami oraz obawami, że zostaną złapani przez konkurentów. Ale na samym końcu Założyciel Village Goldsmith Ian DouglasMoże powiedzieć klientom, że mogą otrzymać pierścionek z brylantem bez przeszkód dzięki metalowym zapięciom.

Douglas powiedział, że był to pierwszy poważny rozwój oprawy diamentowej od czasu, gdy Charles Tiffany wynalazł oprawę diamentową z sześcioma pazurami w 1886 roku.

„Podobnie jak jubilerzy na całym świecie, klienci zawsze pytają mnie, czy możliwe jest posiadanie pierścionka z brylantem bez otaczających go pazurów, a jak dotąd odpowiedź zawsze brzmiała „nie” – powiedział Douglas.

Czytaj więcej:
* Met Gala: Nieżyjąca już modna Rihanna podsumowuje show
* W zamarzniętej północnej Kanadzie znaleziono diament wielkości kurzego jaja
* Rzadki niebieski diament zdradza pewne tajemnice

Powiedział, że niektórym podobały się metalowe zapięcia, ale inni woleli bez problemu patrzeć na kamienie szlachetne.

Pływający diament jest utrzymywany na miejscu przez mały wycięty laserowo rowek na spodzie i można używać tylko wysokiej jakości diamentów. Technologia ta nie wpłynęła na wygląd diamentu, a jego siła została potwierdzona w szeroko zakrojonych testach Callaghan Innovation.

Jednak technologia nie istniała, kiedy Douglas po raz pierwszy wpadł na pomysł.

„Pierwotna koncepcja przyszła na myśl prawie 20 lat temu, ale tak naprawdę dopiero postępy w wielu technologiach, w metalurgii, w opracowywaniu metali z epoki kosmicznej i naukach inżynieryjnych z laserami, umożliwiły wykonanie tego cięcia” powiedział.

„Tylko w ciągu ostatnich dziesięciu lat tak ciężko nad tym pracowaliśmy”.

Douglas powiedział, że roczna globalna sprzedaż biżuterii diamentowej wyniosła około 90 miliardów dolarów (131,9 miliardów nowozelandzkich), z czego prawie połowa tych wydatków przypadła na Stany Zjednoczone.

READ  Wyprzedaże w Boxing Day tracą na popularności, ale ludzie wydają więcej niż kiedykolwiek

„Chcielibyśmy myśleć, że za pięć lat możemy mieć 2 procent z 90 miliardów dolarów, czyli 1,8 miliarda dolarów rocznie, co byłoby bardzo interesujące”.

Opracowanie tej technologii kosztowało miliony dolarów, mówi Ian Douglas, dyrektor Village Goldsmiths.

Mateusz Tso/Personel

Opracowanie tej technologii kosztowało miliony dolarów, mówi Ian Douglas, dyrektor Village Goldsmiths.

Diamenty były jednymi z najtwardszych znanych materiałów, ale niektóre nadal były uszkodzone w procesie rozwoju.

„Zadzwoniliśmy do jednej z wiodących światowych firm zajmujących się cięciem diamentów z siedzibą w Izraelu i zawarliśmy z nimi umowę na prototypowanie i testowanie tej koncepcji, a oni całkowicie to schrzanili. Zapłaciłem za tę partię diamentów, która właśnie została zmasakrowana „, powiedział.

„To było bolesne, ponieważ po pierwsze miałem ogromny rachunek, a po drugie miałem małe pudełko wyszlifowanych i polerowanych diamentów z rowkiem zrobionym całkowicie niepoprawnie rujnującym ich właściwości optyczne. Więc ten tkwił w piwnicy na kilka lat.”

Opracowanie tej technologii kosztowało miliony dolarów, sfinansowane przez przepływy pieniężne Village Goldsmith.

„To było po prostu okropne. Dziesięć lat, podróże dookoła świata do każdego miejsca, jakie możesz sobie wyobrazić, rozmawianie z różnymi ludźmi, te instytuty, koszty egzaminów, same materiały.

„Możesz sobie wyobrazić, że musisz testować diamenty i rzeczy, które się nie udają, dosłownie po prostu wysadziliśmy diamenty…”

Diament miał zostać wprowadzony na rynek prawie dwa lata temu na ważnych międzynarodowych targach w Stanach Zjednoczonych, aż do… Koronawirus choroba To zmusiło firmę do skupienia się na sprzedaży internetowej.

Klient zamówił już kawałek, który kosztował „około sześciu cyfr” jako prezent dla swojej żony.

Wstępne projekty do sprzedaży były proste, ale zaplanowano całą gamę wzorów i rodzajów biżuterii.

Douglas powiedział, że przez lata „absolutnie” bał się, że zostanie pominięty przez konkurenta.

„Ale wiemy również z testów i prób, przez które musieliśmy przejść, pułapki są ogromne i jeśli nie osiągniesz absolutnie perfekcji, mówimy o tym tutaj do poziomów mikronowych i potencjale czuć się niepewnie w środowisku jest ogromny.

„Wiem, że obserwujemy, i myślę, że prawdopodobnie wielu ludzi ma nadzieję, że nam się nie uda, ale jeśli to zrobimy, będą skakać na modę przez długi czas”.

New Zealand Trade and Enterprise zapewniło wsparcie w dotarciu na rynek amerykański. Peter Crisp, dyrektor generalny NZTE, powiedział, że pływające diamenty dołączyły do ​​szeregu innowacji nowozelandzkich, które ustanowiły nowy światowy standard dla ich branż.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top