W areszcie przebywa mężczyzna w związku ze spiskiem mającym na celu zamordowanie prezenterki brytyjskiej telewizji Holly Willoughby

W areszcie przebywa mężczyzna w związku ze spiskiem mającym na celu zamordowanie prezenterki brytyjskiej telewizji Holly Willoughby

36-letni mężczyzna otrzymał nakaz pozostania w areszcie po tym, jak w piątek stanął przed sądem w związku z rzekomym spiskiem mającym na celu porwanie i zamordowanie Holly Willoughby, jednej z najwybitniejszych brytyjskich osobistości telewizyjnych.

Oficer ochrony centrum handlowego Gavin Plumb pojawił się w sądzie magistrackim w Chelmsford, około 65 kilometrów na wschód od Londynu, gdzie w rozmowie potwierdził jedynie swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, adres i miejsce pracy.

Jest oskarżony o podżeganie mężczyzny nazwiskiem David Nelson do popełnienia morderstwa i podżeganie do porwania w dniach 2–5 października w Harlow w hrabstwie Essex. Sąd dowiedział się, że drugi mężczyzna miał przybyć do Wielkiej Brytanii w przyszłym tygodniu z USA.

Plumb ma stawić się na rozprawie przed sądem koronnym w Chelmsford 3 listopada.

Wcześniej policja w Essex podała, że ​​podejrzany został aresztowany w środę „pod zarzutem spisku mającego na celu porwanie w ramach toczącego się śledztwa”.

Willoughby, który w pierwszych miesiącach roku prezentuje sztandarowy dzienny program ITV „This Morning” i „Dancing on Ice”, nie jest nadawany od czwartku.

Premier Rishi Sunak powiedział podczas piątkowego wystąpienia w „This Morning”: „Bardzo mi przykro z powodu wszystkiego, co dzieje się z Holly. Chcę tylko przekazać jej i jej rodzinie najlepsze wyrazy uznania”.

Jej koleżanka Lauren Kelly również odniosła się do tej historii w piątkowym odcinku jej własnego programu, mówiąc, że jest ona „bardzo niepokojąca”.

ITV wraz z policją zapewnia całodobową ochronę domu 42-latka.

Rzecznik ITV powiedział: „Ta wiadomość była ogromnym szokiem dla wszystkich w This Morning i ITV. Oferujemy Holly i jej rodzinie całe wsparcie, jakie możemy w tym niezwykle bolesnym momencie”.

READ  Sidney Poitier umiera: Morgan Freeman i Oprah Winfrey oddają hołd hollywoodzkiej legendzie

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *