W całej Nowej Zelandii zostanie wdrożona sieć bankomatów z kryptowalutami

W całej Nowej Zelandii zostanie wdrożona sieć bankomatów z kryptowalutami

W całym kraju zostaje uruchomiona sieć bankomatów z kryptowalutami, w związku z rozszerzeniem swoich usług przez jednego z największych na świecie operatorów kiosków z kryptowalutami na Nową Zelandię.

Założona w 2015 roku amerykańska firma Olliv posiada sieć ponad 4000 bankomatów na całym świecie. Od końca ubiegłego miesiąca w Nowej Zelandii utworzono dotychczas 10 ośrodków.

Australijski dyrektor Matt Bock powiedział, że Nowa Zelandia to „naprawdę wspaniały rynek ze względu na brak tutaj kryptowalut”.

Najnowsze dane Urzędu Skarbowego wykazały, że jeden na 10 mieszkańców Kiwi posiada kryptowaluty.

Kilka firm z siedzibą w Nowej Zelandii próbowało uruchomić bankomaty z kryptowalutą, ale żaden nie odniósł sukcesu.

Alex Sims, profesor prawa handlowego na Uniwersytecie w Auckland, powiedział, że firmom korzystającym z zasobów cyfrowych bardzo trudno jest uzyskać i utrzymać konto bankowe, co bardzo utrudnia prowadzenie działalności.

„Ktoś taki jak Olive, który pochodzi z zagranicy, nie potrzebuje konta bankowego w Nowej Zelandii, więc ma nieuczciwą przewagę nad wszystkimi innymi”.

Sims uważa, że ​​należy zapewnić więcej zachęt dla podobnych firm z siedzibą w Nowej Zelandii.

„Jak powiedziałem wcześniej, jeśli tego nie zrobisz, ludzie wyjeżdżają za granicę bez żadnej ochrony, więc tak, lokalne produkty są lepsze”.

Pook zapewnia klientów, że Olliv jest bezpieczny w użyciu.

„Bezpieczeństwo klientów jest naszym priorytetem numer jeden. Jesteśmy organizacją zorientowaną na zgodność i kierującą się nią, dlatego jednym z kluczowych czynników i zalet naszych bankomatów z kryptowalutą jest to, że oferujemy model samokontroli, dzięki któremu klienci mają kontrolę nad własne fundusze od początku podróży do jej końca i uważamy, że to naprawdę ważne rozróżnienie.”

„Korzystamy z tego samego rodzaju zautomatyzowanych systemów, których do monitorowania transakcji używają największe banki i wydawcy kart kredytowych” – powiedział.

Olive chce założyć do 100 bankomatów w całej Nowej Zelandii.

READ  Sir John Key ujawnia, czego „naprawdę” może wymagać rynek mieszkaniowy

„Chcemy, aby był dostępny dla każdego, to jest nasz główny cel.”

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *