W końcu zidentyfikowano mikroskamieniałość liczącą 200 milionów lat i jest to bardzo dziwne

W końcu zidentyfikowano mikroskamieniałość liczącą 200 milionów lat i jest to bardzo dziwne

Sekretna tożsamość dziwnej grupy skamieniałości została odkryta po tym, jak paleontolodzy przejrzeli prawie 500 artykułów i obejrzeli pierwsze na świecie obserwacje mikroskopowe na YouTube. Skamieniałości wyglądają trochę jak odcisk palca pozbawiony skóry, ale w rzeczywistości są to otorbione szczątki grupy organizmów, które nie są ani roślinami, ani zwierzętami.

Przez lata skamieniałości były błędnie identyfikowane ze względu na dziwne linie lub „żebra”, które zaznaczały ich powierzchnię, przez co wyglądały jak odciski palców. Ponieważ nie są pewni, co z tym zrobić, uczeni skrytykowali tę nazwę PseudoschizofreniaWyobrażali sobie, że był to jakiś rodzaj rakiety, ale nowe badania sugerują alternatywne wyjaśnienie.

Międzynarodowy zespół zdał sobie sprawę, że może przyglądać się euglinoidom, grupie jednokomórkowych protistów, które nie są ani roślinami, ani zwierzętami. Podobnie jak rośliny, eugenoidy dokonują fotosyntezy, ale podobnie jak zwierzęta, również jedzą. Uważa się, że pochodzą sprzed około miliarda lat i stanowią początek eukariotycznej gałęzi drzewa życia, ale w zapisie kopalnym nie znaleźliśmy ich wielu.

Aby sprawdzić, czy coś znaleźli, zespół zbadał setki źródeł związanych z podobnymi zwierzętami Pseudoschizofrenia, który obejmuje okazy sprzed około 500 000 lat w zapisie kopalnym. Teoria głosiła, że ​​skamieniałościami mogą być otorbione euglinoidy – magicznej sztuczki, której używali, aby przetrwać ekstremalne warunki, zwijając się w małą kulkę. Umiejętność, która mogłaby wyjaśnić, dlaczego przetrwali tak długo na Ziemi.

„Być może ma to związek z ich zdolnością do rozkładu. Organizmy te przetrwały i przetrwały każde większe wymieranie na planecie” – stwierdził w artykule Bas van de Schotbrugge, wówczas pracownik Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie nad Menem. oświadczenie. „W przeciwieństwie do gigantycznych stworzeń zniszczonych przez wulkany i asteroidy, te maleńkie stworzenia przetrwały to wszystko”.

READ  Australijczyk, pies, ma starcie z zabójczą ośmiornicą o niebieskich obrączkach

Jedynym problemem było to, że nikomu nie udało się jeszcze zaobserwować w laboratorium cyst eugnoidów, ale nagle pojawił się entuzjasta mikroskopii Fabian Weston z Sydney w Australii. Ten moment uwiecznił jego materiał przedstawiający wodę pobraną z pobliskiego stawu w Nowej Południowej Walii i opublikowany na YouTube Euglena Pęcznieły i tworzyły cysty z małymi paskami podobnymi do tych widocznych w naszych tajemniczych skamielinach.

„Fabian nieświadomie dostarczył kluczowy dowód” – powiedział Paul Strother z Boston College. „To prawdopodobnie jedyna osoba na świecie, która była tego świadkiem Euglena Cysty pod mikroskopem.”

Wyniki umożliwiły zespołowi stworzenie osi czasu euglin sprzed 400 milionów lat, złożonej przy pomocy skamieniałości i osadów stawowych sprzed 200 milionów lat z granicy triasu i jury, a także istniejących euglinidów, które żyły i utworzyły się. Dzisiaj.

„To otwiera drzwi do zidentyfikowania jeszcze starszych przykładów, na przykład z zapisów prekambryjskich, które sięgają korzeni eukariotycznego drzewa życia” – podsumował Strother.

„Teraz, gdy wiemy, które organizmy wytworzyły te cysty, możemy je również wykorzystać w starożytnych wyjaśnieniach ekologicznych. Ich liczebność wokół dwóch największych masowych wymierań w ciągu ostatnich 600 milionów lat jest wyraźną oznaką jakichś poważnych wstrząsów na kontynentach związanych z zwiększone opady w trudnych warunkach klimatu szklarniowego.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Przegląd paleobotaniki i paleontologii.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *