W pełni ustawiony Teleskop Kosmiczny Webba widzi pole gwiazd

W pełni ustawiony Teleskop Kosmiczny Webba widzi pole gwiazd

Obrazy z gromady instrumentów Focus Star Webb Telescope wskazują, że zwierciadła są w pełni wyrównane.

Obrazy z gromady instrumentów Focus Star Webb Telescope wskazują, że zwierciadła są w pełni wyrównane.
zdjęcie: NASA / STScI

Teleskop Kosmiczny Webba jest o krok bliżej osiągnięcia pełnej sprawności operacyjnej: jest teraz w pełni wyrównany i skalibrowany przez zestaw czterech instrumentów do zbierania danych o naszym wszechświecie. NASA ogłosiła nowy kamień milowy w ciągu kilku lat Wczorajszy wpis na blogu.

Webb, współpraca między NASA, Kanadyjską Agencją Kosmiczną i Europejską Agencją Kosmiczną, jest najnowszą próbą ludzkości rozwikłania tajemnic wszechświata. Celem teleskopu jest zbieranie danych o Egzoplanety potencjalnie nadające się do zamieszkaniaa także do obserwacji odległych gwiazd i nowo narodzonych galaktyk w podczerwieni za pomocą złotych promieni zestaw o strukturze plastra miodu. Teraz jej Siódmy i ostatni etap wyrównania Oficjalnie ukończony po premierze w grudniu 2021 roku, ma kilka niesamowitych zdjęć z każdego z czterech gadżetów, które to potwierdzają.

Lee Feinberg, dyrektor Webb Optical Telescope Element w NASA Goddard Space Flight Center, powiedział w poście na blogu NASA.

Teraz, gdy lustra są w pełni wyrównane, teleskop z powodzeniem zasila swoje cztery instrumenty światłem pochodzącym z najdalszych zakątków wszechświata. robić zdjęcia gwiazd w ostrym skupieniu. Narzędzia są Nircam, kamera bliskiej podczerwieni do obrazowania młodych gwiazd i formowania się galaktyk; ten NIRpotężny spektrometr do badania światła z odległych źródeł; Mary, czyli kamera i spektrometr działający w środku fal podczerwonych; I FGI / NIRISSco pozwala teleskopowi dokładnie celować i badać egzoplanety.

Webb przechodzi teraz do procesu uruchamiania narzędzia, w którym te niezwykle czułe narzędzia będą testowane w różnych konfiguracjach, aby upewnić się, że są gotowe do działania w pełnej skali. W ramach tego procesu skieruje teleskop na różne obszary nieba, aby upewnić się, że są stabilne termicznie. Uruchomienie instrumentu powinno zająć około dwóch miesięcy, a oficjalne rozpoczęcie misji naukowej powinno wreszcie rozpocząć się latem tego roku.

READ  Naukowcy ostrzegają, że zmiany klimatyczne mogą wywołać kolejną poważną pandemię

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *