W Polsce, gdzie szczepionka jest hańbą, doszło do ponad 100 000 zgonów Kovit

WARSZAWA, 11 stycznia (Reuters) – Liczba zgonów w Polsce z powodu chorób związanych z koronawirusem przekroczyła we wtorek ponad 100 000 z powodu niechęci do szczepień i kontroli nad COVID-19, poinformowali urzędnicy i lekarze.

Według naszego Światowego Programu Danych na Uniwersytecie Oksfordzkim liczba zgonów w zeszłym tygodniu była najwyższa na świecie i wynosiła 57 na milion, w porównaniu do 35 w Stanach Zjednoczonych i 37 w Rosji.

„Możemy powiedzieć, że dzisiaj jest kolejny smutny dzień, ale zwłaszcza, że ​​przekroczyliśmy 100 000 rządowych ofiar śmiertelnych” – powiedział prywatnemu nadawcy TVN 24 minister zdrowia Adam Nidzilsky.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

55,8% populacji jest w pełni zaszczepionych, w porównaniu z 68,7% w całej Unii Europejskiej, co jest jednym z najniższych wskaźników podwójnego zatrudnienia w całym kraju.

Niechęć do szczepień Niektórzy eksperci twierdzą, że szczególnie widoczne w Europie Środkowej i Wschodniej dziesięciolecia rządów komunistycznych podkopały zaufanie publiczne do przedsiębiorstw państwowych i pozostawiły system opieki zdrowotnej słabo rozwinięty.

Tymczasem rządzące w Polsce Prawo i Sprawiedliwość jest mniej przygotowane niż niektóre inne kraje europejskie do wprowadzenia ostrzejszych zasad kontroli rozprzestrzeniania się wirusa.

„Polska ma stosunkowo niską preferencję do szczepień w Europie, co widać po szczepionce przeciw grypie” – powiedział Nietzsche.

Widok z lotu ptaka na nowy cmentarz w Antoninie, Polska, 11 stycznia 2022 r., w czasie wybuchu epidemii koronawirusa (COVID-19). Zdjęcie wykonane przez drona. REUTERS / Kacper Pempel

Konstanty Szuldrzynski, lekarz i doradca rządowy, powiedział agencji Reuters, że niższe wskaźniki szczepień to tylko część problemu, a słabe zasoby zdrowotne pogarszają sytuację.

Dodał, że obowiązujące przepisy nie są ściśle przestrzegane.

„Nie używamy certyfikatów rządowych, a ograniczenia, które mamy, są słabo egzekwowane. Ludzie nie zakrywają ust i nosów i gromadzą się w dużych tłumach w miejscach publicznych i zamkniętych pokojach” – powiedział.

READ  Młodzież z Sydney wolała otrzymać milion dawek szczepionki Pfizer Govt-19 z Polski, Australii

Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział we wtorek, że dyskutowane są rygorystyczne wymogi dotyczące paszportu szczepień.

Kraj boryka się z rosnącą liczbą przypadków COVID-19. Chociaż nie odnotowała wzrostu zachorowań wywołanych przez wariant wirusa omigran, w grudniu nałożyła nowe ograniczenia.

Od poniedziałku Ministerstwo Zdrowia szacuje, że istnieje wariant Omicron wynoszący od 7% do 8% nowych codziennych przypadków.

We wtorek w Polsce było 11 406 nowych przypadków COVID-19 i 493 zgonów związanych z tą chorobą. Pod koniec grudnia zanotowano 794 zgony związane z krowami w ciągu jednego dnia, podczas gdy maksymalna dzienna liczba podczas epidemii wynosiła 954, w porównaniu z kwietniem ubiegłego roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Alana Charlischa, Jonaha Blushińskiej i Anny Kober; Montaż: Christopher Cushing, Kirsten Donovan, Angus Maxwan i Mike Colette-White

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top