W przyszłym roku E.ON otworzy swoją pierwszą biogazownię w Polsce

W przyszłym roku E.ON otworzy swoją pierwszą biogazownię w Polsce
Niemiecka grupa energetyczna E.ON, polski oddział E.ON Polska, w 2024 roku otworzy w kraju swoją pierwszą biogazownię.
Obiekt będzie zlokalizowany w okolicach Pułtuska w wysokosprawnej kogeneracji o mocy zainstalowanej 1 MW.
Inwestycja E.ON wpisuje się w jej strategię aktywnego udziału w transformacji energetycznej.
Organizacja dodała, że ​​Polska nie wykorzystuje jeszcze w pełni potencjału odnawialnych źródeł energii i wykorzystuje bogate międzynarodowe doświadczenie Grupy E.ON, aby rozpocząć inwestycje w tej branży.
Grupa E.ON posiada doświadczenie w zakresie instalacji biogazowych na terenie Niemiec i Danii. Specjalizacja grupy obejmuje instalacje i projektowanie procesów spalania biogazu oraz zatłaczania biometanu do sieci.
W ramach zwiększania swoich możliwości na rynku biogazu E.ON nawiązał współpracę z Polską Biowat SA.
Według E.ON Polska jest to jeden z wiodących wykonawców tego typu inwestycji na polskim rynku krajowym.
Biowat SA opracował projekt biogazowni rolniczej i będzie odpowiedzialny za jej eksploatację przez pierwsze dwa lata jej funkcjonowania.
Elektrownia będzie zatrudniać około 8 000 osób i wytwarzać rocznie około 8 GWh zielonej energii.
EON Polska podała, że ​​planuje eksploatację biogazowni zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym.
Zakład wykorzystuje biomasę rolniczą i odpady. Biogazownia będzie dystrybuować materiał pofermentacyjny w postaci nawozu bogatego w mikroelementy na potrzeby lokalnych rolników. Wesprze otaczającą społeczność i zmniejszy ślad węglowy związany z jej transportem, ponieważ będzie wykorzystywany lokalnie, powiedział E.ON Polska.
Prace przy budowie obiektu już się rozpoczęły, a zakończenie inwestycji i rozpoczęcie produkcji energii planowane jest na koniec 2024 roku.
„Miasta i przemysł będą potrzebowały znacznie więcej energii niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział Jakub Roskiewicz, Prezes E.ON Polska Solutions. „Chcemy rozpocząć nową podróż w stronę neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przyszłości w Polsce. Takim startupem jest pierwsza w naszym kraju biogazownia rolnicza, dzięki której E.ON będzie dostarczał do sieci zieloną energię do końca 2024 roku.”

READ  REBTECH podpisał Porozumienie z PGZ Polska

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *