W ramach ogólnokrajowej zbiórki odzieży przed porą lunchu zebrano 10 000 kg odzieży

W ramach ogólnokrajowej zbiórki odzieży przed porą lunchu zebrano 10 000 kg odzieży

W ramach ogólnokrajowej zbiórki odzieży prowadzonej przez Ubera i Nowozelandzki Czerwony Krzyż przed południem zebrano ponad 10 000 kg odzieży.

W sobotę Uber i Czerwony Krzyż zaoferowali Nowozelandczykom na całym świecie możliwość bezpłatnego uporządkowania i przekazania ubrań prosto spod ich domów w Auckland, Wellington i Christchurch.

Nowozelandczycy mogą zarezerwować przejazd w ramach pakietu Uber, aby odebrać podarowane przez siebie ulubione ubrania w dowolnym momencie w godzinach od 9:00 do 16:00.

Do południa w punktach nadania Czerwonego Krzyża zarejestrowano ponad 3000 przejazdów Uberem i ponad 10 000 kilogramów darowizn.

Rzecznik firmy powiedział, że pieniądze zebrane ze sprzedaży odzieży sfinansują misję Mahi mającą na celu poprawę życia osób bezbronnych w Aotearoa i za granicą.

Emma Foley, dyrektor generalna Ubera w Aotearoa, wyraziła nadzieję, że w ramach kampanii uda się pozyskać nieużywaną odzież z szaf Nowozelandczyków o wartości szacowanej na 3,1 miliarda dolarów.

Według danych zebranych w raporcie Ubera dotyczącym kosztów licytacji 97% Nowozelandczyków ma w swojej szafie ubrania lub buty, których nie nosiło w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Nowozelandczycy na całym świecie mają możliwość bezpłatnego organizowania i przekazywania odzieży bezpośrednio ze swoich domów w Auckland, Wellington i Christchurch.

Uber/Czerwony Krzyż/Dostawa

Nowozelandczycy na całym świecie mają możliwość bezpłatnego organizowania i przekazywania odzieży bezpośrednio ze swoich domów w Auckland, Wellington i Christchurch.

Największą wartość nieużywanej odzieży mieli mieszkańcy Christchurch – 1062 dolarów – w porównaniu do 800 dolarów w Auckland i 697 dolarów w Wellington.

Z raportu wynika, że ​​ponad dwie trzecie Nowozelandczyków (69%) stwierdziło, że barierami uniemożliwiającymi im przekazywanie ubrań na cele charytatywne jest znalezienie czasu i miejsca na oddanie darowizny.

Rzecznik firmy powiedział: „Czerwony Krzyż i Uber byli zdumieni liczbą przekazanych darowizn i byli szczególnie wdzięczni tym, którzy wzięli udział w ich pierwszej zbiórce odzieży”.

Zespół Czerwonego Krzyża nadal sortuje przekazane paczki i ma nadzieję, że wkrótce będzie w stanie podać ostateczne dane dotyczące ilości przekazanej odzieży.

READ  Raport: Książę Harry, cisza radiowa Spotify Meghan Markle budzi poważne obawy

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *