W restauracji mężczyźnie z Florydy usuwano jelita

W restauracji mężczyźnie z Florydy usuwano jelita

Naukowcy twierdzą, że mężczyzna z Florydy, który niedawno jadł kolację w restauracji z żoną, kichnął tak mocno, że w wyniku rany chirurgicznej fragmenty jego jelit wypadły na zewnątrz.

Sprawa opublikowana w Wydanie z maja 2024 r Zwolennik American Journal of Medical Case ReportsBezimienny mężczyzna ma 63 lata i cierpiał na raka prostaty.

Podczas leczenia z powodu nawrotu choroby nowotworowej napotkał różne komplikacje zdrowotne, a 15 dni przed incydentem z kolacją przeszedł cystektomię, czyli operację usunięcia pęcherza moczowego, w wyniku której powrócił do zdrowia po ranie chirurgicznej brzucha.

Rankiem w dniu kichnięcia lekarze poinformowali, że mężczyzna wraca do zdrowia i może usunąć klamry spajające ranę.

Aby to uczcić, on i jego żona poszli na śniadanie do restauracji.

„Podczas śniadania mężczyzna mocno kichnął, a następnie zakaszlał. Od razu zauważył uczucie „mokrego” i ból w podbrzuszu. Spoglądając w dół, zauważył kilka krążków różowego jelita wystających z miejsca jego niedawnej operacji” – napisali badacze. .

Mężczyzna był oszołomiony, zakrył guz koszulą i rozważał pojechanie do szpitala, jednak obawiając się, że zmiana pozycji może pogorszyć stan rany, wezwał pogotowie.

Przybyli ratownicy medyczni, opatrzyli ranę bandażem, podali mężczyźnie środki przeciwbólowe, a następnie przewieźli go do pobliskiego szpitala.

Tam pomiary wykazały, że jego parametry życiowe mieściły się w normalnych granicach.

Kontynuacja badania dotyczącego szyny: „Trzej chirurdzy urolodzy ostrożnie przenieśli wypatroszone jelito do jamy brzusznej. Zbadali jelito cienkie na całej długości i nie zaobserwowali żadnych śladów urazu”.

Czasopismo zwraca uwagę, że zagadnienie to jest istotne, gdyż wypełnia luki w literaturze dotyczącej dysocjacji, czyli eksplozji ran.

W podsumowaniu artykułu czytamy: „Chociaż rozejście się rany jest dobrze znanym powikłaniem, stan ten jest ważny, ponieważ wytrzewienie przez miejsce operacji jamy brzusznej po cystektomii nie zostało dobrze opisane w literaturze medycznej”.

READ  Spójrz na największą i najbardziej szczegółową mapę wszechświata 3D w historii

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *