W wieku 63 lat zmarł John Landau, producent filmów „Avatar” i „Titanic”.

W wieku 63 lat zmarł John Landau, producent filmów „Avatar” i „Titanic”.
Pamiętacie Johna Lando po jego przebojowej płycie.

John Landau, nagrodzony Oscarem producent filmowy, znany ze współpracy z Jamesem Cameronem przy takich hitach filmowych jak Tytaniczny I oboje obraz symboliczny Artysta Ahmed Zaki Sobhi, jedna z najsłynniejszych gwiazd kina egipskiego, zmarł w wieku 63 lat po walce z rakiem, jak potwierdziło źródło bliskie jego rodzinie.

Urodzony 30 lipca 1960 roku w Nowym Jorku Lando pochodził ze środowiska związanego z produkcją filmową, ponieważ jego rodzice Eli i Eddie Lando również pracowali w tej branży.

Swoją pasję realizował w Szkole Sztuk Filmowych Uniwersytetu Południowej Kalifornii, a później w latach 90. pracował jako wiceprezes wykonawczy ds. produkcji filmów fabularnych w Twentieth Century Fox.

Jednak kariera Lando nabrała rozpędu dzięki roli producenta przebojowego filmu z 1997 roku Tytanicznyktóry nie tylko zdobył Oscara w kategorii najlepszy film, ale także stanowił historyczne osiągnięcie jako pierwszy film, który w kasie przekroczył 1 miliard dolarów.

W ostatnich latach odegrał kluczową rolę w poszerzaniu świata Avatara, ściśle współpracując z Jamesem Cameronem i The Walt Disney Company przy tworzeniu atrakcji inspirowanych filmem „Avatar” w Animal Kingdom w Walt Disney World.

Pełnił także funkcję dyrektora operacyjnego firmy produkcyjnej Camerona, Lightstorm Entertainment, i wyprodukował film z 2019 roku Alita: Anioł Bitwy.

Premiera Avatara 3 zaplanowana jest na grudzień 2025 roku przez Disney's 20th Century Studios.

READ  "Kia Aura!" - Mark Wahlberg gratuluje Nowozelandczykom pierwszej sieci burgerów

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *