Walka Wizz Air-Ryanair o Europę trwa dzięki nowym lotom do Polski

Walka Wizz Air-Ryanair o Europę trwa dzięki nowym lotom do Polski

Dyrektor generalny Wizz Air, József Váradi, ogłosił dodanie 35 nowych lotów do Polski, natomiast prezes Ryanair, Michael O’Leary, planuje obsługę 180 nowych lotów do Europy Środkowo-Wschodniej w ciągu najbliższych ośmiu lat.

Walka o Europę trwa

Irlandzki przewoźnik Ryanair i Węgry– na podstawie VisAir Europejczycy uwikłani są w sześciostronną bitwę o podróżnych. – powiedział dyrektor generalny Michael O’Leary Reutera Obecnie operują z kilkunastu polskich lotnisk.

„Kiedy rywalizujemy z Wizz Air, zazwyczaj mamy znacznie niższe ceny i znacznie niższe koszty” – O’Leary powiedział o obecnej wojnie cenowej. O’Leary ujawnił ponadto plany eksploatacji łącznie 400 nowych samolotów w ciągu najbliższych ośmiu lat, z czego 180 będzie obsługiwał Europę Środkowo-Wschodnią.

Wizz Air znów atakuje

Dyrektor generalny Wizz Air Joseph Varady ogłosił, że jest gotowy rzucić wyzwanie irlandzkiej linii lotniczej. Wizz Air uruchomi 35 nowych lotów Polska. „Przewidujemy dwucyfrowy roczny wzrost w regionie przez następne siedem do ośmiu lat” – podkreślił Varadi.

Według danych firmy analitycznej IBA, niskokosztowi przewoźnicy posiadają obecnie ponad 59% polskiego rynku lotniczego, co oznacza znaczny wzrost w porównaniu z 31% dwa lata temu. Podczas gdy Ryanair koncentruje się przede wszystkim na lotniskach regionalnych, Wizz Air operuje głównie z Warszawy.

Szczególne znaczenie mają rynki polski i Europy Wschodniej ze względu na mniejszą liczbę ograniczeń krajowych podróż W porównaniu z podnoszeniem cen biletów i większym skupieniem się na ochronie przewoźników autobusowych i kolejowych we Włoszech i Francji.

Rozszerzenie lotu jest ważne

Obydwa Ryanaira A Wizz Air postrzega zakup nowych samolotów jako kamień węgielny swojej ekspansji. economx.hu. „Obecnie mamy w regionie 64 samoloty. Oczekujemy, że w ciągu następnej dekady flota podwoi się. Jeśli obecnie obsłużymy w regionie około 30 milionów pasażerów, planujemy osiągnąć 60 milionów” – powiedział polski szef Ryanaira.

Józef Varady podkreślił, że konflikt na Ukrainie, która graniczy z Polską, nie odstraszył chęci podróżowania.

READ  Amazon zwiększa globalne udziały w portfelu OZE, rozwija się w Brazylii, Indiach i Polsce

„W ostatecznym rozrachunku, dopóki gospodarka będzie się rozwijać, wzrastać będzie PKB, konsumenci będą mogli cieszyć się większymi dochodami do dyspozycji, a linie lotnicze będą nadal prosperować. To właśnie widzimy i oczekujemy, że tak będzie dalej” – wyjaśnił Varadi.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *