Walka ze skutkami stwardnienia rozsianego dla zdrowia psychicznego

Walka ze skutkami stwardnienia rozsianego dla zdrowia psychicznego

Ponieważ stwardnienie rozsiane (SM) tak bardzo zmieniło moje życie w krótkim czasie, teraz walczę z problemami zdrowia psychicznego.

Od początku nowego roku sytuacja jest szczególnie trudna. Styczeń zazwyczaj spędzam na pracy, planowaniu wakacji i przeglądaniu kalendarza w celu zorganizowania wydarzeń rodzinnych. Ale w tym roku po raz pierwszy nie pracuję. Ze względu na rosnące problemy z poruszaniem się w związku ze stwardnieniem rozsianym straciłem 20-letnią karierę w ochronie. Było to dla mnie ogromne wyzwanie, ale nie miałem wyboru. Moja praca wymagała ode mnie bycia na nogach przez 12 godzin, obsługiwania budynków, radzenia sobie z agresywnymi sytuacjami i patrolowania terenu.

Ta zmiana mocno mnie uderzyła i zmusiła do oceny wielu różnych aspektów mojego życia.

Sugestie do przeczytania

Szukam wsparcia

Szybko stało się jasne, że potrzebuję wsparcia w walce ze skutkami stwardnienia rozsianego. Skontaktowałem się więc z moim lekarzem rodzinnym i rozmawiałem z nim o moich złych uczuciach. Niestety, na wizytę u doradcy będę musiał poczekać kilka miesięcy – wyjaśnił.

Następnie rozmawiałem z moją żoną Lisą i rozmawialiśmy o tym, jak stawić czoła nowemu stylowi życia i zaakceptować go. Pokazałeś mi wszystkie pozytywne strony, jakie mam, i pokazałeś, jak bardzo wszyscy byli ze mnie dumni. Nasza rozmowa pomogła odbudować utracone zaufanie.

Być może praca w ochronie nie jest już możliwa, ale to nie znaczy, że nic nie robię. Po zdiagnozowaniu u mnie stwardnienia rozsianego w sierpniu 2022 r. założyłam podcast i założyłam bloga strona internetowa Oraz konta w mediach społecznościowych, aby szerzyć informacje o tej chorobie. Te ruchy dały mi dużo do skupienia.

Poza tym zawsze lubiłem grać w gry komputerowe, żeby się zrelaksować i oderwać myśli od prawdziwego życia, więc teraz spędzam na tym więcej czasu. Teraz, gdy pogoda w Wielkiej Brytanii nieco się poprawiła, będę więcej zajmować się ogrodnictwem, co jest jednym z moich głównych zainteresowań.

READ  Leczenie ostrego i przewlekłego bólu oraz zaburzeń związanych z używaniem substancji w pediatrii

Kiedy to piszę, słucham muzyki i odczuwam emocje, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Cofnięcie się o krok i zastanowienie się nad wszystkimi dobrymi rzeczami w moim życiu naprawdę pomogło mi spojrzeć na wszystko z odpowiedniej perspektywy. Jestem z siebie dumna, że ​​walczę, zamiast się poddać, i że nie pozwalam, aby stwardnienie rozsiane kontrolowało mnie i moje życie.

Otwarta rozmowa o tym, co czuję, również ogromnie mi pomogła. Pozwolenie moim uczuciom wypłynąć na powierzchnię, a następnie radzenie sobie z nimi – zamiast je ukrywać i pozwalać, aby negatywność przejęła kontrolę – napełnia mnie prawdziwą pozytywnością.


Uwaga: Wiadomości o stwardnieniu rozsianym dzisiaj Jest to portal z najświeższymi wiadomościami i informacjami na temat tej choroby. Nie udziela porad lekarskich, Parsknąłlub leczenie. Treść ta nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady lekarskiej, diagnozy lub leczenia. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących stanu zdrowia należy zawsze zasięgnąć porady lekarza lub innego wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. Nigdy nie lekceważ profesjonalnej porady lekarskiej ani nie zwlekaj z jej zasięgnięciem z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie. Opinie wyrażone w tej kolumnie nie są opiniami Multiple Sclerosis News Today ani jej spółki-matki, BioNews, i mają na celu stymulowanie dyskusji na temat kwestii związanych ze stwardnieniem rozsianym.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *