Wartość Ethereum gwałtownie spadła po tym, jak inwestorzy porzucili 282 miliony dolarów

Biznes

Wartość Ethereum spadła o 15 procent w ciągu zaledwie dwóch dni. Zdjęcia/Getty Images

Ethereum kryptowalut, druga najcenniejsza waluta na rynku po bitcoinie, odnotowała gwałtowny spadek swojej wartości po masowej wyprzedaży przez inwestorów.

Wraz z początkiem weekendu wartość Ethereum spadła o 15 procent w ciągu zaledwie dwóch dni, spadając do 1661 USD (2 606 USD), najniższego poziomu od marca 2021 r.

To jeszcze większy spadek w porównaniu z ceną z listopada, ponieważ kryptowaluta spadła o 75 procent w porównaniu z rekordowym poziomem 4878 USD (7654 USD).

Analitycy stwierdzili, że co najmniej 200 milionów dolarów (313 milionów dolarów) Ethereum zostało sprzedanych w ciągu zaledwie jednego dnia, co oznacza spadek o 25% w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

Wszystkie 10 najlepszych kryptowalut w zeszłym tygodniu spadły o co najmniej 3 procent, z wyjątkiem Cardano, które według danych CoinMarketCap w ciągu tygodnia zyskało 6 procent.

Kapitalizacja rynkowa Ethereum wynosi obecnie 184 miliardy dolarów (288 miliardów dolarów), co oznacza spadek o 8,9%.

Ale według słynnego sceptyka kryptowaluty po krachu na rynku inwestorzy czekają jeszcze więcej bólu.

David Gerrard, autor Attack of the 50 Foot Blockchain, powiedział Nine 60 Minutes, że jest zaniepokojony brakiem regulacji w branży, w której aprobaty gwiazd takich jak gwiazda NBA LeBron James stworzyły rynek pełen manipulatorów, oszustów, i oszustów.

„Wszyscy uwielbiają syreny dzwoniące z numeru, który jest wyższy i myślą, że to moja szansa” – powiedział.

„[But] Musimy pomyśleć o prawdziwych ofiarach, mamach, tatusiach i babciach, które uważają, że ich emerytura powinna przejść na kryptowalutę. Tutaj jest prawdziwy koszt ludzki i to normalni ludzie są oszukiwani. Nie możesz się wzbogacić za darmo. Można by pomyśleć, że to oczywiste, ale ludzie wciąż mieli nadzieję, że jest wyjście i że pójdą dalej, ale to zawsze jest fałszywa nadzieja. Niektórzy mają się dobrze, ale więcej osób jest całkowicie zdruzgotanych”.

READ  Toyota stworzyła zdalnie sterowany samochód napędzany wodorem

Ostrzegł, że duża część branży kryptowalut przekształciła się w niebezpieczny kult.

„Większość wolumenu, sposób działania rynku, sposób ustalania cen, wszystko to dzieje się w dosłownie nieuregulowanym środowisku” – powiedział.

„Ten krach naprawdę przywrócił ludzi, w rzeczywistości muzyka w pewnym momencie się zatrzyma. Ludzie, którzy kupili tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, w zasadzie utkną z magicznymi fasolami i będą próbować ćwiczyć, jak je porzucić. wielu z nich po prostu będzie musiało przyjąć cios, a to nie będzie dobre ”.

Rynek kryptowalut doznał największego załamania w zeszłym miesiącu po całkowitym upadku dwóch najpopularniejszych i podobno „stabilnych” monet, Terra i jej siostry Luny.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top