Wartość Sky TV wzrosła o 50 milionów dolarów po ogłoszeniu przez spółkę potencjalnej oferty przejęcia

Wartość Sky TV wzrosła o 50 milionów dolarów po ogłoszeniu przez spółkę potencjalnej oferty przejęcia
Sky TV otrzymała wyrażenie zainteresowania potencjalnym nabywcą wszystkimi jej udziałami.

dostarczone

Sky TV otrzymała wyrażenie zainteresowania potencjalnym nabywcą wszystkimi jej udziałami.

Akcje Sky Television podskoczyły o 14% po tym, jak NZX zniosła wstrzymanie handlu nałożone na spółkę narzucone rozmowy w sprawie przejęcia.

W piątek rano Sky TV poinformowała, że ​​otrzymała wyraz zainteresowania od potencjalnego nabywcy zainteresowanego przejęciem spółki.

Coraz częściej spekuluje się, że zalotnik może przyjechać z zagranicy.

W wyniku takiego podejścia Sky TV zawiesiła wykup akcji, ale stwierdziła, że ​​rozmowy z potencjalnym nabywcą są na bardzo wczesnym etapie.

Wyraźnym dowodem na to jest to, że Sky nie zwróciła się dziś rano o zaprzestanie handlu swoimi akcjami.

Jednak NZX interweniował i wstrzymał handel na Sky, aby „kontynuować współpracę” ze spółką w rozmowach o przejęciu, zanim pozwolił na wznowienie handlu na krótko przed południem.

Wkrótce potem akcje Sky wzrosły o 34 centy, po 2,81 dolara, zwiększając wartość rynkową spółki o około 50 milionów dolarów.

Tom Polar Stricker/personel

Praktyczne podejście do nowego Sky Boxa.

Nic nie wskazywało, czy skarżący był nabywcą komercyjnym, takim jak zagraniczna spółka płatnej telewizji pragnąca ekspansji na rynek nowozelandzki, czy też inwestorem zawodowym, takim jak firma private equity.

Rzecznik prasowy Chris Major potwierdził raport Financial Review (AFR), że Sky ponownie zwróciła się do banku inwestycyjnego Jarden, aby doradzał mu w rozmowach.

Szef Sky TV Philip Bowman powiedział w 2021 roku, że firma wyznaczyła Garden, aby doradzał jej w przyszłych rozmowach po otrzymaniu wówczas „niezamówionych telefonów” do firmy.

AFR poinformowała również, że konkurent Sky zatrudnił bank inwestycyjny Rothschild, aby doradził mu w sprawie potencjalnej oferty, powołując się na anonimowe źródła.

Major nie podał, czy potencjalny nabywca podał stałą cenę za swoją ofertę kupna spółki.

READ  Mark Zuckerberg „oczywiście rozczarowany” wakacyjnym pytaniem pracownika

Sky określiło ofertę jako „wysoce warunkowe, niewiążące wstępne wyrażenie zainteresowania strony trzeciej nabyciem wszystkich akcji Sky”.

„Sky nawiązało współpracę z potencjalnym nabywcą, chociaż rozmowy są wciąż na bardzo wczesnym etapie. W związku z tym nie można mieć pewności, że jakakolwiek transakcja dojdzie do skutku”.

Major powiedział, że Sky publicznie ogłosiła swoje zainteresowanie przejęciem, ponieważ pojawiły się pytania dotyczące jego decyzji – pod wpływem rozmów – o zawieszeniu rozpoczętego na początku roku skupu akcji.

Fakt, że sama Sky TV nie zażądała wstrzymania handlu, sugeruje, że nie otrzymała jasnej ceny ani ram czasowych transakcji, ale jest to również „imponujące” – powiedział Aaron Ibbotson, analityk w Forsyth Barr.

„To godne podziwu pozwolić akcjonariuszom ustalać cenę, zamiast wstrzymywać działalność na długi okres, jak ma to miejsce w przypadku niektórych spółek, i zasadniczo dbać o swoich akcjonariuszy” – stwierdził.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *