Według danych Centers for Disease Control and Prevention, liczba nowych szczepionek prawie się podwoiła w porównaniu z zeszłym miesiącem

Według danych rządu federalnego średnia częstotliwość pierwszych dawek przyjmowanych w Stanach Zjednoczonych prawie się podwoiła w porównaniu z zeszłym miesiącem. Skok jest najnowszym znakiem rosnącego zainteresowania szczepionkami w związku ze wzrostem liczby przypadków COVID-19 w całym kraju i naciskiem na szczepienie dzieci przed nowym rokiem szkolnym.

W skali kraju, według danych, kraj przeprowadzał średnio około 441 198 nowych szczepień dziennie na dzień 5 sierpnia. we wtorek wydany przez Centers for Disease Control and Prevention. Stanowiło to 95% wzrost w stosunku do średniej 226 209 pierwszych dawek zarejestrowanych w poprzednim miesiącu, 5 lipca.

Gwałtowny zwrot następuje po tym, jak średnia częstotliwość nowych szczepionek spada od miesięcy, osiągając około 218 696 7 lipca.

Od tego czasu częstotliwość pierwszych dawek stale rosła w prawie każdym stanie. Niektóre z największych wzrostów miały miejsce w obszarach, które są długo w tyle za średnią ogólnokrajową szczepieniami, a teraz są one zagrożone wzrostem liczby przypadków COVID-19, hospitalizacji i zgonów.

W Alabamie, która ma jeden z najniższych wskaźników szczepień w Stanach Zjednoczonych, średnia częstotliwość nowych szczepień wzrosła o ponad 100% według danych Numery CDC Od 22 lipca. Kolejny największy wzrost miał miejsce w Luizjanie, gdzie pierwsze strzały przyspieszyły o 84%, a następnie w Nebrasce i Minnesocie. Alabama i Luizjana należą do stanów, które tego lata odnotowały jeden z najbardziej gwałtownych wzrostów COVID-19.

Największy udział pierwszych dawek w ciągu ostatnich dwóch tygodni trafił do osób dorosłych w wieku od 25 do 39 lat. Ta grupa stanowiła ponad 25% wszystkich Amerykanów, którzy rozpoczęli własne schematy szczepień przeciwko COVID-19 w ciągu roku ostatnie dwa tygodnie.

Niektóre z tych nowych pierwszych dawek mogą być napędzane przez rosnącą listę pracodawców, którzy się przenieśli płacić swoim pracownikom Do typów, w tym personel szpitala i pracownicy rządowi. Według ankiety przeprowadzonej przez Fundacja Rodziny Kaiser.

READ  Skazany na zagładę niebiański gość może być fragmentem prehistorycznej komety

Jednak największy Zwiększenie w pierwszych dawkach W ciągu ostatniego miesiąca był w dzieciństwie. Ponad 4 na 10 nastolatków w wieku od 12 do 15 lat ma teraz co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19 – wzrost o 8,5% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Odsetek starszych nastolatków, którzy otrzymali co najmniej jeden strzał, wzrósł w ciągu ostatniego miesiąca o 6,5 punktu procentowego do ponad 50% w całym kraju.

Administracja Bidena w zeszłym tygodniu Promuj własne wysiłki Aby pomóc okręgom szkolnym w szczepieniu uczniów. Według statystyk, dla starszych nastolatków zmierzających do college’u około 675 kampusów uniwersyteckich przeniosło się, aby wymagać szczepień przynajmniej dla niektórych studentów lub pracowników. Kronika Szkolnictwa Wyższego.

Ponieważ wiele dzieci nie zostało jeszcze w pełni zaszczepionych, wielu ekspertów ds. zdrowia publicznego ponowiło apele do stanów, aby nie łagodziły środków łagodzących przed następnym rokiem szkolnym.

Autorzy badania doszli do wniosku, że „pomimo wysokiego poziomu szczepień dorosłych ryzyko przeniesienia SARS-CoV-2 w szkole i zakażenia nim wśród uczniów, nauczycieli/personelu i członków rodziny pozostaje podwyższone, gdy dominuje wariant delta, a uczniowie są nie zaszczepiony.” a ostatnie badania Częściowo sfinansowany przez CDC, który nie został jeszcze zweryfikowany.

Podczas gdy dzieci zwykle doświadczają mniej poważnych objawów choroby, wiele z nich gromadzi się obecnie w szpitalach w rekordowej liczbie z COVID-19. Federalni urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że badają wzrost liczby przypadków wirusa Delta COVID-19 wśród dzieci.

„Słuchaj, rozumiem, że są miliony ludzi, którzy zdecydowali – dorośli – którzy zdecydowali się nie szczepić” – powiedział we wtorek dziennikarzom Prezydent Biden. „I rozumiem, że pokusa tych ludzi raczej ich nie dopadnie”. działać i szczepić”. „Ale rozumiem również, że powodem zarażenia dzieci jest to, że w większości przypadków żyją w stanach i społecznościach o niskim wskaźniku szczepień i otrzymują je od nieszczepionych dorosłych”.

READ  Nieszczepiony mężczyzna w Północnej Karolinie odmówił przeszczepu nerki

„Więc moja prośba do tych, którzy nie zostali zaszczepieni: pomyślcie o tym” – dodał prezydent.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *