Węgierski MOL posiada setki punktów serwisowych w Polsce-Xinhua

Stacja paliw MOL znajduje się 12 stycznia 2022 r. w Budapeszcie na Węgrzech. MOL, wiodąca węgierska firma gazowo-naftowa, podpisała umowę o wartości 610 milionów dolarów z Grupo Lotos SA i PKN Orlen na zakup 417 stacji paliw w Polsce, poinformował w środę MOL. Na stronie internetowej Giełdy Papierów Wartościowych w Budapeszcie (BSE) (na zdjęciu Atila Volki / Xinhua)

Budapeszt, styczeń. 12 (Xinhua) – Czołowy węgierski koncern gazowo-naftowy MOL poinformował w środę, że podpisał z Grupo Lotos SA i PKN Orlen umowę o wartości 610 mln dolarów na zakup 417 stacji paliw w Polsce. Giełda (BSE).

„MOL podpisał dziś umowy z PKN Orlen i Grupą Lotos obejmujące sprzedaż i obsługę konsumencką szeregu składników portfela. W związku z tym MOL nabył 417 punktów serwisowych w Polsce, w tym ogólnopolski zasięg i potencjalnie 270 obiektów należących do firmy. Napisano w oświadczeniu.

„Zestaw zakupionych aktywów zapewni podstawę przyszłego wzrostu w kraju, w którym MOL ma do tej pory ograniczoną obecność” – powiedział MOL.

W odniesieniu do skutków finansowych transakcji, MOL spodziewa się, że w segmencie usług konsumenckich będą miały potencjał do wygenerowania około 70 milionów USD w śródrocznym dodatnim rocznym wskaźniku EBITDA (odsetki, podatki, amortyzacja i dochód przed zadłużeniem). Zostaną sfinansowane z dostępnych przepływów pieniężnych. Umowa ta nie będzie miała żadnego negatywnego wpływu na dotychczasową zdolność MOL do wypłaty dywidendy.

Zakończenie transakcji uzależnione jest m.in. od zgody Komisji Europejskiej.

Po zawarciu umowy MOL stanie się głównym partnerem na polskim rynku sprzedaży detalicznej paliw, posiadając w Polsce więcej stacji paliw niż na Węgrzech.

„Ta umowa dla MOL stanowi ważny krok w strategicznej podróży transformacji, którą rozpoczęliśmy w 2016 roku… Dzięki temu przejęciu będziemy w stanie dotrzeć do największej gospodarki w Europie Środkowo-Wschodniej i dotrzeć do prawie 40 milionów klientów. Produkty i usługi – powiedział prezes i dyrektor generalny Grupy MOL. Zsolt Hernadi skomentował transakcję. ?

Stacja Obsługi MOL Jan. 12, 2022 w Budapeszcie na Węgrzech. MOL, wiodąca węgierska firma gazowo-naftowa, podpisała umowę o wartości 610 milionów dolarów z Grupo Lotos SA i PKN Orlen na zakup 417 stacji paliw w Polsce, poinformował w środę MOL. Strona internetowa Giełdy Papierów Wartościowych w Budapeszcie (BSE). (Zdjęcie: Atila Volki / Xinhua)

READ  UE może zaproponować zamrożenie funduszy dla Polski i Węgier przed kwietniem

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top