Więcej aukcji i gorsze wyniki dla sprzedających

Więcej aukcji i gorsze wyniki dla sprzedających

Działalność hali aukcyjnej wzmogła się w zeszłym tygodniu po jej wstrzymaniu z powodu Festiwalu Matariki w poprzednim tygodniu.

Być może odbiło się bardziej, niż się spodziewałeś.

W zeszłym tygodniu odbyło się 348 aukcji mieszkaniowych. To nie tylko znaczny wzrost w porównaniu ze 194 w poprzednim tygodniu, w którym dotknął cyklon Matariki. Ale był to również niezły wzrost z 236 tydzień wcześniej.

Był on o +100 wyższy niż poziom 230 z tego samego tygodnia ubiegłego roku.

Ale wyniki nie były pozytywne.

W zeszłym tygodniu sprzedano jedynie 99 samochodów, co oznacza, że ​​wskaźnik sprzedaży wyniósł zaledwie 28%, co jest historycznie bardzo niskim wynikiem. W zeszłym tygodniu sprzedaż osiągnęła 33%. Tydzień wcześniej było to 35%. W tym samym tygodniu ubiegłego roku było to 45%.

Odsetek sprzedaży na poziomie lub powyżej wartości szacunkowej spadł w zeszłym tygodniu do 34% z 36% tydzień wcześniej i 35% tydzień wcześniej. Ale rok temu odsetek ten wynosił zaledwie 28%. (Oceny ocen zmieniły się w niektórych miastach w ciągu ostatniego roku.)

W Auckland sprzedaż spadła do bardzo niskiego poziomu 25% (jedna czwarta), a odsetek sprzedaży uzyskującej ocenę ratingową spadł do zaledwie jednej piątej.

W skali kraju jedynie 26 z 348 wystawionych na aukcji nieruchomości osiągnęło wartość wycenioną – zaledwie 7,5%.

Queen City wyraźnie różni się od Miasta Ogrodów. W Christchurch sprzedaż w zeszłym tygodniu osiągnęła 50%, przy czym sprzedano 44% niedrogich domów. Wydaje się, że scena aukcyjna w Christchurch ma się dobrze.

Obecnie liczba aukcji jest większa niż w zeszłym roku, ale sprzedaż jest trudniejsza do osiągnięcia, co prawdopodobnie oznacza większą presję na obniżkę cen.

Poniższy wykres przedstawia wyniki aukcji według regionów w zeszłym tygodniu.

Szczegóły dotyczące poszczególnych nieruchomości oferowanych na wszystkich aukcjach monitorowanych przez interes.co.nz, w tym ceny sprzedaży tych sprzedawanych na aukcjach, dostępne są na naszej stronie internetowej Strona z wynikami aukcji mieszkaniowych.

READ  Peta Pete zapłaci 35 000 dolarów byłemu pracownikowi, którego zwolniła po swoim błędzie

• Dzięki naszemu bezpłatnemu biuletynowi dotyczącemu nieruchomości możesz otrzymywać takie artykuły bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mail. Wysyłamy go 3-5 razy w tygodniu ze wszystkimi aktualnościami dotyczącymi nieruchomości, w tym wynikami aukcji, zmianami stóp procentowych, komentarzami i analizami rynkowymi. Aby zacząć go otrzymywać, zarejestruj się Tutaj (To nic nie kosztuje) Po zatwierdzeniu możesz wybrać dowolny z naszych bezpłatnych biuletynów e-mailowych.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *