Władze Chch mają „poważne problemy finansowe”, ceny są widoczne

Władze Chch mają „poważne problemy finansowe”, ceny są widoczne

Christchurch zamierza podnieść stopy procentowe o 18%, jeśli nie przyniesie to znaczących oszczędności, mówi burmistrz Christchurch.

Rada Miasta Christchurch pracuje nad planem długoterminowym (LTP) na lata 2024–2034.

Burmistrz Phil Mauger powiedział, że plan rozpoczął się od proponowanej podwyżki stóp procentowych o 18%, co jego zdaniem jest nie do przyjęcia.

Powiedział Checkpoint, że miasto ma obecnie 2 miliardy dolarów długu, co starał się uprościć, aby wyjaśnić powagę sytuacji.

„W Radzie Miejskiej Christchurch mamy poważne problemy finansowe.

„Poszedłem do dyrektora banku i powiedziałem mu: Chcę pożyczyć 2 miliardy dolarów i spłacać je w ciągu 15 lat. Jakie są raty?” Wróciło do 15 milionów dolarów miesięcznie… co okazało się 340 dolarami na minutę, co jest bardzo przerażające i właśnie to chcę uświadomić naszym ludziom, jak niebezpieczna jest ta sprawa”.

„Mieliśmy mnóstwo pożyczek, które zaciągnęliśmy podczas trzęsienia ziemi… i których nie mogliśmy się jeszcze pozbyć”.

Mauger powiedział, że rada musi rozważyć wszystkie sposoby zaoszczędzenia pieniędzy i że „wszystko jest na stole”.

Dodał, że punktem wyjścia była podwyżka stóp procentowych o 18% i „żadne decyzje nie zostały podjęte”.

Mauger powiedział, że każda część rady wzięła udział w ustalaniu, gdzie można poczynić potencjalne oszczędności, a wszelkie decyzje zostaną podjęte przez radę jako grupę.

Dodał, że gmina posiada wiele aktywów gruntowych, które przekraczają wymagania, a także trwają strategiczne przeglądy aktywów komunalnych, takich jak port i lotnisko.

Doradca Jake McLellan powiedział, że jego zdaniem istnieje pewne zjawisko siania strachu, które może otworzyć drzwi do sprzedaży aktywów.

„Moim zdaniem istnieje tu element wytworzonej katastrofy, który uzasadnia sprzedaż majątku naszego miasta, i nie sądzę, że jest to właściwe”.

Nawet jeśli sprzedaż aktywów dojdzie do skutku, minie kilka lat, zanim pieniądze staną się dostępne radzie – dodał.

READ  To najbardziej ruchliwy dzień na loty, a odprawa jest trochę inna w przypadku świątecznych podróży

Chociaż proces planowania rozpoczął się od potencjalnej podwyżki o 18%, znaleziono już obszary, w których można wprowadzić obniżki, aby ograniczyć wzrost cen, powiedział McLellan.

„Prawda jest taka, że ​​nie sądzę, aby mieszkańcy Christchurch mieli wolę lub chęć zamykania bibliotek lub basenów. I z pewnością nie chcę, aby tak się stało. Są pewne rzeczy, które możemy odłożyć lub odłożyć na później, być może będą pewne prace inwestycyjne, które będziemy mogli spowolnić.” „Ale jeśli chodzi o usługi komunalne, z pewnością nie głosowałbym za zamknięciem basenów i bibliotek”.

Muger powiedział, że po utworzeniu nowego rządu zwróci się do Ministra Samorządu Lokalnego i zapyta: „Jak możemy z Państwem współpracować, aby uzyskać lepsze wyniki dla wszystkich?”

„Chcę po prostu tam pojechać i wywiesić flagę Greater Christchurch” – powiedział.

Projekt planu wieloletniego zostanie poddany konsultacjom społecznym w lutym, a ostateczna wersja planu wieloletniego będzie gotowa do połowy przyszłego roku.

rnz.co.nz

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *