Właściciele firm wpadają w pułapkę sprzedaży egzekucyjnej, mówi ekspert ds. nieruchomości

Właściciele firm wpadają w pułapkę sprzedaży egzekucyjnej, mówi ekspert ds. nieruchomości

(Obraz pliku).
zdjęcie:

Wzrost sprzedaży kredytów hipotecznych to dopiero początek „bolesnego okresu”, jak ostrzega jeden z ekspertów ds. nieruchomości: „Będzie znacznie gorzej”.

Choć sprzedaż kredytów hipotecznych nie osiągnęła poziomu obserwowanego podczas światowego kryzysu finansowego, wzrosła.

Obecnie w Trade Me zarejestrowanych jest sześćdziesiąt pięć nieruchomości mieszkalnych jako sprzedaż kredytów hipotecznych, co stanowi 35-procentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Regionalny zarządca nieruchomości w Wellington powiedział RNZ, że jego zespół zwykle wycenia do trzech nieruchomości rocznie pod kątem potencjalnej sprzedaży kredytów hipotecznych – obecnie to do trzech miesięcznie.

– powiedział ekspert ds. nieruchomości David Whitbourne Punkt kontrolny Właściciele firm byli wśród tych, którzy odczuli największą presję.

„Co tydzień widzieliśmy, jak ponad 50 firm w Aotearoa podeszło do ściany, stanęło przed zarządem komisarycznym lub likwidacją, często zabezpieczając własne domy, które ustanawiały jako zabezpieczenie swoich długów biznesowych.

„Właściciele domów i inwestorzy w nieruchomości również nie są odporni na to.”

Wyraził przekonanie, że problem leży w nagłym skoku z bardzo niskich stóp procentowych, które dwa lata temu wahały się od 2 do 4 proc.

Whitbourne stwierdził, że patrząc wstecz, było wspaniale, zauważając, że warunki finansowe mogły nie być aż tak dobre w okresie Covid-19.

„Ludzie bardzo starają się utrzymać głowę nad wodą.

„Myślę, że jesteśmy na początku bolesnego okresu, już się rozpoczął, ale niestety w ciągu najbliższych sześciu miesięcy będzie znacznie gorzej”.

Banki wykorzystują sprzedaż kredytów hipotecznych jedynie w ostateczności, powiedział Whitbourne.

„Banki zdają sobie sprawę, że jest to absolutnie niedopuszczalne… i zdają sobie sprawę, że często w to zaangażowane są rodziny”.

READ  Wybuch epidemii Covid 19 Delta: Hospitality NZ mówi, że długi okres przejściowy na ponowne otwarcie musi się skończyć

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *