Właścicielka restauracji stoi za darmowymi szczepieniami na ryby z frytkami

Oferta darmowej ryby z frytkami dla każdego, kto otrzyma dawkę szczepionki Pfizer, sprawdziła się dzisiaj w Christchurch.

Anton Matthews rozdawał dziś darmowe ryby z frytkami każdemu, kto dostał szczepionkę przeciwko Covid-19 w Nga Hau E Whā Marae w Christchurch.
Zdjęcie: RNZ / Conan Young

Posiłki podawano w Nga Hau E Whā Marae na przedmieściach Aranui, które ma najmniejszą absorpcję pierwszych dawek w całym Canterbury.

Szczepionka była mniej powszechna wśród tamtejszej populacji Maorysów, a zaledwie 38 procent zostało wchłonięte podczas pierwszych szczepień.

Anton Matthews, właściciel Foch’s Restaurant, Te Rarawa i Te Uburi, powiedział, że bezpłatne karmienie było jego sposobem na zwiększenie liczby szczepień wśród Tangaty.

Mówi, że system opieki zdrowotnej zawodzi swoich ludzi i że potrzebne są bardziej innowacyjne podejścia, aby zwiększyć liczbę szczepień.

Ci, którzy otrzymali dzisiaj swoje szczepienia, docenili wyświetlanie szeregu gorących, przysadzistych rekinów.

Jeden człowiek powiedział RNZ, że cieszy się z drugiego strzału i był sfrustrowany, że ogólnokrajowe wdrożenie trwało tak długo.

„Na początku było trochę wolno, ale teraz widać, że sytuacja się poprawiła”.

Canterbury DHB dąży do osiągnięcia 90% absorpcji szczepionki w nadchodzących tygodniach.

Klinika szczepień w Christchurch próbuje nowego podejścia, aby zachęcić więcej osób do ubiegania się o szczepionkę Covid-19.

READ  Aktor Star Trek William Shatner pływa wokół kapsuły podczas historycznego lotu kosmicznego

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top