Wojska brytyjskie pomagają uchodźcom w Polsce – ale nie we Francji | Uchodźcy

Wojska brytyjskie pomagają uchodźcom w Polsce – ale nie we Francji |  Uchodźcy

Wojska brytyjskie zostały wysłane w celu przyspieszenia wydania wiz dla ukraińskich uchodźców w Polsce, ale nie zostały FrancjaWśród krytyki, że ludzie muszą zbyt długo czekać na pomoc, powiedział brytyjski minister sił zbrojnych.

Powiedział James Hippie Home Office „rewiduje” obecne plany Za badanie przesiewowe ponad 20 000 osób, które miały nadzieję opuścić Ukrainę i dołączyć do członków rodziny w Wielkiej Brytanii.

Heapy powiedział, że część biurokracji może zostać usunięta po tym, jak posłowie torysów wyrazili zaniepokojenie, że Wielka Brytania pozostaje w tyle za innymi krajami europejskimi w zakresie wsparcia uchodźców, po oskarżeniach Partii Pracy, że rząd nie wyciągnął wniosków z Afganistanu.

Powiedział Domowe biuro Istnieje nadzieja, że ​​ośrodek składania wniosków wizowych w północnej Francji mógłby zostać wzmocniony bez pomocy MON. Ale Heappey powiedział, że Ministerstwo Obrony zostało poproszone o „dostarczenie siły roboczej do Polski, która jest nieco zatłoczona centrami składania wniosków wizowych” i że departament „pracował, aby to zrobić”.

Związek PCS, który reprezentuje urzędników służby cywilnej, w tym pracowników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, wezwał rząd do podjęcia natychmiastowych działań w celu pomocy ukraińskim uchodźcom po tym, jak doniesiono, że w „panelu awansowym”, którym chwalił się Preity Patel, było tylko siedmiu członków..

Związek rozumie, że siedmiu wolontariuszy przeszkolonych w zakresie bezpieczeństwa osobistego będzie asystować przy składaniu wniosków wizowych w Paryżu, Warszawie, Resso, Cicino, Bukareszcie, Budapeszcie i Pradze.

W niedzielę Patel odwiedził Ukraiński Klub Społeczności w Holland Park w Londynie i powiedział, że podejmowane są wszelkie kroki, aby rozpatrzyć jak najwięcej wniosków. „Zwiększam personel we wszystkich ośrodkach aplikacyjnych w całej UE i za granicą PolskaTam, gdzie byłem innego dnia, oczywiście przyjeżdża tam wiele osób ”- powiedział.

Heappey powiedział Sky News: „Aby przyspieszyć przetwarzanie dużej liczby osób, zapewnimy im tyle osób, ile potrzebują, a następnie minister spraw wewnętrznych ma kilka wyborów, o których wiem, że rozważa. Jak dalej zmieniać proces wizowy i jakie testy mogą być w nim wymagane.”

READ  Premier Polski mówi Zełenskiemu, aby więcej nie „upokarzał” Polaków | Wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej

Heepy powiedział, że Patel rozważy, jak zmienić proces, a następnie „zważy go z ryzykiem”. „Wiele osób powiedziało, że to bardzo różni się od Afganistanu, który jest głównie napływem kobiet i dzieci, ponieważ są tam mężczyźni w wieku bojowym. Ukraina Aby walczyć – powiedział BBC Breakfast.

„Wiem, że minister spraw wewnętrznych doskonale o tym wie, ale musi podejmować decyzje, jak zmienić politykę wizową i, co najważniejsze, upewnić się, że potrzebuje kontroli bezpieczeństwa w ramach polityki wizowej. W Europie panuje ostra konkurencja między Zachodem a Zachodem Rosja Nie ponosimy winy za całkowite porzucenie naszego bezpieczeństwa.

Dodał: „Wiem, że podejmuje właściwą decyzję”.

Ostrzeżenie, że rosyjskie siły rozważają atak z użyciem broni chemicznej, zostało podane do wiadomości publicznej w środę wieczorem, próbując powstrzymać Kreml przed pójściem w ich ślady, powiedział Heppy w programie BBC Radio 4’s Today.

Powiedział, że chociaż ostatnie doniesienia o zabójstwach cywilów były tragiczne, to nic w porównaniu z cierpieniem i zniszczeniami spowodowanymi atakiem z użyciem broni chemicznej.

Heappey nazwał to „najbardziej haniebną rzeczą, jaką każdy może sobie wyobrazić” i powiedział, że jest „oszałamiająca, nawet biorąc pod uwagę”.

Hippie powiedział, że to „absolutnie obrzydliwe”, że Rosja użyła swojej broni bezkrytycznie przeciwko cywilom lub celowo zaatakowała budynek po zbombardowaniu szpitala w Mariupolu.

„Kiedy używasz artylerii – jak w szpitalu – jest zbrodnią wojenną nie okazywać należytego szacunku, gdy celujesz w chronione miejsce” – powiedział.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *