Wokalistka The Seekers, Judith Durham, zmarła w wieku 79 lat

Wokalistka The Seekers, Judith Durham, zmarła w wieku 79 lat

Judith Durham, jedna z najsłynniejszych artystek Australii, zmarła w wieku 79 lat.

Judith Durham nagrała swój pierwszy singiel w wieku 19 lat i zyskała światową sławę jako wokalistka popularnej grupy muzycznej The Seekers.
obrazek: Drew Faulkner/RNZ

Urodzona w Essendon, Victoria, Durham nagrała swój pierwszy album w wieku 19 lat i zyskała światową sławę jako wokalistka popularnej grupy muzycznej The Seekers, która sprzedała ponad 50 milionów płyt.

W ramach The Seekers Durham był jednym z pierwszych australijskich artystów, którzy odnieśli międzynarodowy sukces dzięki utworom takim jak Dziewczyna GeorgieA nie znajdę ci innego A Karnawał się skończył.

The Seekers – w skład którego wchodzą Athol Gay, Bruce Woodley i Keith Buttger oraz Durham – przenieśli się do Wielkiej Brytanii w 1964 roku, po utworzeniu w 1962 roku.

Po rejestracji nie znajdę ci innego W Abbey Road Studios EMI The Seekers zajęli pierwsze miejsce na australijskich i brytyjskich listach przebojów.

Po powrocie do Australii w 1967 roku The Seekers ustanowili rekord w Australii, gdy ponad 200 000 ludzi obejrzało ich występ w Sidney Myer Music Bowl w Melbourne.

Naukowcy - Athol Gay, Judith Durham, Keith Boger i Bruce Woodley.

The Seekers sprzedali ponad 50 milionów płyt.
obrazek: dostarczony

Zostały później nazwane Nagrodą Australijczyków z 1967 roku.

Ale niewiele ponad rok później Durham oszołomił świat muzyczny, pozostawiając zespół u szczytu sukcesu.

W ciągu ostatnich trzech dekad The Seekers zagrali serię powrotnych koncertów.

W 1995 roku zostali wprowadzeni do Galerii Sław ARIA, z nie znajdę ci innego Został dodany do National Film and Sound Archive for the Voices of Australia Record w 2011 roku.

W 2013 roku, podczas Golden Jubilee Tour The Seekers, Durham doznała udaru mózgu, który wpłynął na jej zdolność czytania i pisania, nie zmniejszając jej umiejętności śpiewania.

Członkowie The Seekers, w tym Durham, zostali uhonorowani jako oficerowie Orderu Australii w 2014 roku.

– ABC

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *